Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1514234
DzisiajDzisiaj828
WczorajWczoraj1080
Ten tydzieńTen tydzień2781
Home Aktualności

Aktualności

Szlakiem bohaterów “Kamieni na szaniec”

Do końca roku szkolnego pozostało niewiele czasu, ale klasom ósmym udało się jeszcze wyjechać na wycieczkę.

Była to wycieczka tematyczna. Podążaliśmy szlakiem bohaterów “Kamieni na szaniec” - dokumentalnej powieści Aleksandra Kamińskiego z czasów II wojny światowej i okupacji niemieckiej. Wraz z przewodnikiem z Biura Przewodnickiego “Arktour”  przemierzaliśmy Warszawę, by na chwilę zatrzymywać się w miejscach znanych z kart tej lektury, Powstania Warszawskiego czy związanych z Holocaustem.  Zwiedzaliśmy  dawną siedzibę gestapo (niemieckiej policji politycznej) w alei Szucha, (obecnie Muzeum Walki i Męczeństwa),  a także Muzeum Więzienia Pawiak - są to miejsca kaźni tysięcy Polaków, wśród których znalazł się także Jan Bytnar “Rudy”. Przeszliśmy trasę od pomnika Mikołaja Kopernika, przez Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Nike, Redutę Bank Polski, Arsenał - miejsce akcji odbicia “Rudego” z rąk Niemców, Muranów - tereny getta warszawskiego. Wysłuchaliśmy prawdziwych historii o waleczności i ofierze z własnego życia, jaką złożyli Polsce ci  bardzo młodzi ludzie. Wycieczkę zakończyliśmy na  Powązkach Wojskowych, gdzie odwiedziliśmy powstańcze kwatery batalionów  “Zośka”i “Parasol” i zapaliliśmy symboliczne znicze na grobach Jana Bytnara, “Alka” - Aleksego Dawidowskiego, “Zośki” Tadeusza Zawadzkiego oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego żony Basi . Zatrzymywaliśmy się także na “Łączce”, przy Kwaterach Smoleńskich, przy grobach wybitnych sportowców, artystów, polityków.

Kto z was chce wiedzieć, co konkretnie się wydarzyło się we wspomnianych miejscach, musi przeczytać książkę Aleksandra Kamińskiego “Kamienie na szaniec”.

 

Więcej…

 

Integracyjny wyjazd z rodzicami do gospodarstwa agroturystycznego w Rozalinie

Dnia 18 czerwca 2021r. przy współpracy Trójki Klasowej kl.I odbył się  integracyjny wyjazd z rodzicami do gospodarstwa agroturystycznego w Rozalinie "Leszczynowe Zacisze". Rodzice i dzieci brali udział w warsztatach pieczenia pizzy, ognisku, wspólnych zabawach oraz w przejażdżce po pięknych okolicach Rozalina. Najbardziej popularnym zajęciem dzieci na wiejskim podwórku było dojenie krowy i zabawy na sianie.

Dziękuję za wspólny, mile spędzony czas.

Wychowawca kl.I

Więcej…

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca 2021 r. według następującego porządku.

 

  • 8:30 - Msza Święta. Przyjazd dzieci do kościoła
  • 9:20 - Przejście ze sztandarem do szkoły.
  • 9:30 - Rozdanie świadectw uczniom klas 0 – VII w salach lekcyjnych
  • 10:00 – Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw klasom VIII w świetlicy szkolnej

 

Dyrektor Szkoły

Grażyna Kapaon

 

 

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci ( przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok 2021/22) na spotkanie organizacyjno- zapoznawcze, które odbędzie się dn. 22.06.2021 ( wtorek) o godz. 13:15.
 

Dzień Dziecka klas 0-III

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

W tym dniu na dzieci czekało wiele zabaw i niespodzianek przygotowanych przez wychowawczynie. Było: malowanie na folii- temat „Moje marzenia”, puszczanie baniek, gra w klasy, wyścigi w workach, wyścig kolarski na chodniku, afrykańska zabawa klasowa do muzyki, życzenia i upominki oraz wiele innych atrakcji. Jednym słowem „działo się”. Humory i pogoda dopisywały. Uśmiech często gościł na buziach naszych uczniów, co widać na zdjęciach.

Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

 

 

Dzień Matki 2021

„Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.”
Melchior Wańkowicz

Jest w kalendarzu taki dzień niezwykły, majowy, kiedy kwitną łąki, bzy, konwalie, kiedy wszyscy mali i duzi z czułością wielką, łzą i  wzruszeniem  myślimy o swojej Matce. Chcielibyśmy Jej wypowiedzieć, wyśpiewać, wykrzyczeń całą swoją miłość i wdzięczność za dar życia, za dobroć, za to, że po prostu jest.  Chcielibyśmy podarować Jej wszystkie kwiaty świata i promienie słońca. Sprawić, aby była szczęśliwa.

Usiądź i posłuchaj Mamo, czego życzy Ci Twój Syn i Córka uczniowie naszej szkoły.

Więcej…

 

„Miejsca związane z Cyprianem Norwidem (...)"

Szkoła Podstawowa oraz Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska zaprasza wszystkich chętnych do przygotowania makiety zatytułowanej „Miejsca  związane z Cyprianem Norwidem i jego rodziną w powiecie wołomińskim, węgrowskim i wyszkowskim”. Można je wykonać indywidualnie, grupowo lub rodzinnie. Termin oddania prac- 10 czerwca 2021 r. Wystawa makiet odbędzie się w czasie Vademecum ( 26 czerwca 2021 r. - sobota). Wszyscy autorzy prac  otrzymają upominki. Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Powrót do szkoły

 

Drodzy Uczniowie

Już od poniedziałku 17 maja powoli wracamy do szkoły. Wiem, że nie możecie się już doczekać spotkania z kolegami i koleżankami, gry w piłkę, a nawet zwyczajnych lekcji. Jednak niektórzy nie chcą wracać. Są pełni obaw. Może myślą, że po powrocie nauczyciele zaczną sprawdzać zeszyty, robić kartkówki i sprawdziany z całego roku. J Zapewniam Was, że tak nie będzie. Bardzo cieszymy się na Wasz powrót. Chcielibyśmy Was już zobaczyć, porozmawiać, razem się pośmiać. Dla nas wszystkich to trudny czas, ale także nowy początek, nowe otwarcie, nowa szkoła. Razem sprawmy, aby była dobrym miejscem dla wszystkich.

Dyrektor Szkoły

Grażyna Kapaon


Kliknij, aby powiększyć

 

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME-NOT’

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Poniżej tabela z wynikami naszych uczniów. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z 55 zadań, w tym otwartych, które dotyczyły opowiadań, sentencji i piosenek w języku angielskim.

Jacek (klasa 5) i Nikola (6B) uzyskali szczególnie wysokie wyniki – 86%. Tuż za nimi Ola i Zofia 79% (6B). Brawo dla Was!

 

 

Organizacja zajęć od 4 maja

Szanowni  Państwo

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozporządzenie zgłoszone do publikacji w Dzienniku Ustaw).

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.
Informujemy, że uczniowie wracają do szkół według następującego harmonogramu:

Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:

  • Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych
  • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).  Dokładny harmonogram przedstawimy Państwu 15 maja
  • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie  wracają do trybu stacjonarnego
Dyrektor Szkoły
Grażyna Kapaon
 

Powrót do pracy stacjonarnej zerówki

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 15 kwietnia 2021 r., uczniowie zerówki wracają 19 kwietnia do pracy stacjonarnej.

 

 

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox