Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
821883
DzisiajDzisiaj344
WczorajWczoraj618
Ten tydzieńTen tydzień962
Home Aktualności

Aktualności

Wielkanoc

„Gdzież podział się krzyż?
Stał się nam bramą”.
„Krzyż i dziecko” C.K. Norwid
Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej życzymy radości i głębokiego pokoju płynącego z wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Niech nigdy nie opuszcza Państwa wiara, nadzieja i miłość.
 

Turniej Matematyczny „Matematyka Królową Nauk”

W dniu 21 marca uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klas 1-3 wyruszyli na wirtualną wycieczkę na  poszukiwanie wiosny  w zadaniach matematycznych.  Nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej przygotowującym Turniej Matematyczny przyświecała myśl, aby uczniowie postrzegali matematykę w praktycznych zadaniach otaczających nas na co dzień.

Więcej…

 

Nabór do oddziału przedszkolnego

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się już nabór do oddziału przedszkolnego klasy „0” na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy rodziców do składania wniosków w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 -15:30.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

We wtorek 22 stycznia gościliśmy w szkole bardzo miłych gości. Licznie przybyły babcie i dziadkowie na spotkanie z okazji ich Święta. Na świetlicy szkolnej zasiedli przy kawiarnianych stolikach i obejrzeli program kabaretowy pt.  „Co nam zostało z tych lat?” przygotowany przez uczniów klas: IV, V, VIII i III Gimnazjum pod kierunkiem pani Emilii Badurek i pani Iwony Gajdy. Następnie młodsze dzieci zaśpiewały swoje piosenki o babciach i dziadkach i wręczyły im przygotowane własnoręcznie upominki, a przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego udekorowały ich serduszkami. Było też gromki „Sto lat” oraz kawa, herbata i ciasto przygotowane przez Radę Rodziców.

 

 

Wycieczka do teatru Lalka na spektakl „Krawiec Niteczka”

 

 

15 stycznia 2019 roku odbyła się wycieczka autokarowa do Warszawy  klas: ,,O”, I i II. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Krawiec Niteczka” w Teatrze Lalka. Była to wesoła, barwna opowieść o losach dzielnego Krawca Niteczki, który wyrusza z rodzinnego miasteczka Tajdarajda, w pełną przygód wędrówkę, aby zgodnie z przepowiednią cyganki zostać królem. Po wielu perypetiach  Krawiec Niteczka dotarł do Pacanowa. Po śmierci władcy w mieście nieustannie padał deszcz i jego mieszkańcom groził potop. Przybysz uratował miasteczko z opresji zaszywając, jak to krawiec, dziurę w niebie.

Więcej…

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Więcej…

 

Wycieczka do Muzeum Polin i Sejmu

Nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich wzięli udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska wycieczce do Warszawy. Była to nagroda za udział w turnieju. Pojechali uczniowie z trzech debatujących szkół z Kozłów, Stanisławowa i Strachówki. Zwiedziliśmy niezwykłe, piękne Muzeum Żydów Polskich Polin. Nie było łatwo z uwagą przez dwie godziny słuchać przewodnika, choć bardzo ciekawie opowiadał. Nie sposób było zapamiętać wszystkiego z tysiącletniej historii Żydów na terenie Polski, ale na pewno w każdym została jakaś piękna, poruszająca historia. Kolejnym punktem było zwiedzanie Sejmu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tworzeniu prawa, obowiązkach i zadaniach posłów, jak wybierane są władze sejmu, gdzie, kto siedzi. Kiedy spotka się wspólnie Sejm i Senat i wiele innych. Niektórzy z naszych mówcą przymierzają się już dziś do foteli w ławach poselskich. Oczywiście życzymy im powodzenia i liczymy na to, że udział w projekcie „Ja. Obywatel” odrobinę ich do tego celu zbliżył. Wracaliśmy do domu późnym popołudniem zbratani z koleżeństwem ze Stanisławowa i Kozłów podziwiając piękną, w świątecznej scenerii Warszawę.

Więcej…

 

O niepodległosci inaczej - spotkanie z Janem Wróblem

W świetlicy Szkoły Podstawowej w Strachówce 5 grudnia br. o niepodległości opowiadał uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom pan Jan Wróbel znany polski dziennikarz, publicysta, felietonista, nauczyciel, historyk. To było świetne, inspirujące spotkanie i spojrzenie na polską niepodległość z zupełnie innej strony. Mamy nadzieję, że w słuchaczach zostało pytanie ich niepodległość.

Więcej…

 

Zakończenie II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich

 

Nasz szkoła brała udział w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Do turnieju zgłosiły się dwie drużyny z klasy VIII i III gimnazjum. 28 listopada drużyna gimnazjum zmierzyła się z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Debata odbyła się w Stanisławowie. Nasi uczniowie Oliwia Grodkowska, Martyna Czechowska, Monika Kukiełka, Weronika Wielgo oraz ekspert drużyny Bartek Wielgo wylosowali stronę propozycji. Bronili tezy „Edukacja młodzieży jest najlepszą inwestycją w rozwój kraju”. Niestety argumenty drużyny opozycji bardziej przekonały licznie zebraną publiczność i drużyna gospodarzy wygrała debatę. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na rewanż. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i gościnność i zapraszamy do nas na finał turnieju.

Więcej…

 

Debatujemy nad tezą Cypriana Norwida

13 grudnia w naszej szkole był bogaty w wydarzenia. To nie tylko dzień księgarza, ale także debatanckiej potyczki dwóch naszych drużyn, które uczestniczą w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich. Na argumenty walczyły ze sobą strona propozycji Alan Markiewicz, Aleksandra Szewczyk, Julia Ołdak, Karolina Wronka - zespół z klasy VIII i Oliwia Grodkowska, Weronika Wielgo, Monika Kukiełka, Martyna Czechowska - zespół opozycji z klasy III gimnazjum. Obie strony chciały przekonać publiczność do swoich racji i udowodnić lub obalić tezę Norwida „Polacy - naród wielki, społeczeństwo żadne”. Udało się to stronie propozycji, która wygrała debatę. Spotkanie prowadziła marszałek pani Mariola Orzechowska, a czas wystąpień mówców odmierzał ks. Mieczysław Jerzak.

Więcej…

 

II Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich debata w Stanisławowie

 

Nasz szkołą brała udział w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Do turnieju zgłosiły się dwie drużyny z klasy VIII i III gimnazjum. 28 listopada drużyna gimnazjum zmierzyła się z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Debata odbyła się w Stanisławowie. Nasi uczniowie Oliwia Grodkowska, Martyna Czechowska, Monika Kukiełka, Weronika Wielgo oraz ekspert drużyny Bartek Wielgo wylosowali stronę propozycji. Bronili tezy „Edukacja młodzieży jest najlepszą inwestycją w rozwój kraju”. Niestety argumenty drużyny opozycji bardziej przekonały licznie zebraną publiczność i drużyna gospodarzy wygrała debatę. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na rewanż. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i gościnność i zapraszamy do nas na finał turnieju.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox