Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1359732
DzisiajDzisiaj460
WczorajWczoraj455
Ten tydzieńTen tydzień1867
Home Aktualności „Niech kolęda w świat popłynie”

„Niech kolęda w świat popłynie”

W dniu 30 stycznia klasa 1 wzięła udział w VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie”. Organizatorem był Zespół Szkolno- Przedszkolny z Urli i Wójt Gminy Jadów, współorganizatorem zaś Starostwo Wołomińskie. Przegląd objęty został Patronatem Honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Wystąpiło 347 wykonawców z placówek oświatowych i ośrodków kultury, wyśpiewano 72 utwory.

Zespół naszej szkoły przygotowywany przez około trzy tygodnie przeze mnie i rodziców składał się ze wszystkich uczniów klasy 1. W ocenie mojej i rodziców zespół zaprezentował się znakomicie, dzieci przeżyły cudowną edukacyjną przygodę. Aplauz publiczności towarzyszący występowi również uprawnia do jak najwyższej oceny wykonania. Wyniki jury nie spełniły naszych oczekiwań, ale pracowaliśmy tak, aby nie nagroda była celem, ale doświadczenie dzieci i emocje. Jesteśmy przekonani, że owoce włożonej pracy, trudu przygotowań będą widoczne niejednokrotnie w funkcjonowaniu uczniów w przestrzeni szkolnej, pozaszkolnej. Dzięki udziałowi w przeglądzie dzieci po raz pierwszy miały szansę wystąpić przed liczną publicznością, na profesjonalnej scenie, włączyły się w podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a muzyka i śpiew zagościły na dłużej w ich edukacji.

Udział w występie okupiony moim wysiłkiem i zaangażowaniem rodziców przyniósł dzieciom nowe doświadczenie, możliwość zmierzenia się z własnymi emocjami, dla mnie stanowił ogromną satysfakcję i radość z osiągnięcia zamierzonego celu. Być może, czego sobie życzymy, będzie wstępem do pokonywania kolejnych etapów na ścieżce edukacyjnej dzieci. Warto więc myśleć o powtórnym wyjeździe za rok.

Dziękujemy rodzicom pomagającym w dniu występu, na próbie w dniu 28 stycznia w sali GOK w Jadowie, za przygotowanie elementów strojów, Pani Dyrektor Grażynie Kapaon za zgodę na nasz udział w przeglądzie, dającą szansę na inną ścieżkę edukacji w tym dniu. Będziemy myśleć o występie za rok w IX edycji przeglądu.

Krystyna Ołdak

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox