Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1412264
DzisiajDzisiaj212
WczorajWczoraj950
Ten tydzieńTen tydzień4589
Home Aktualności ,,Dzień Kolorowej Skarpetki”

,,Dzień Kolorowej Skarpetki”

 

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Dnia 21 marca przypada ,,ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA '' pod hasłem: ,,Dzień Kolorowej Skarpetki”. Święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb tych osób. Jest to dzień jedności i solidarności. Dzień, kiedy chcemy im pokazać, że są dla nas ważni, są naszymi kolegami, przyjaciółmi, są tacy jak My. Różni nas tylko jeden dodatkowy niepasujący chromosom, nic więcej. Dlatego tego dnia na znak jedności nakładamy dwie różne, niepasujące do siebie skarpetki.

 

 

19 marca w naszej szkole odbył się ,,Dzień Kolorowej Skarpetki''. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się we wspólną inicjatywę. To wielka rzecz, że potrafiliśmy się zjednoczyć. Uczestniczyliśmy tym samym w lekcji poruszającej tematyce tolerancji, akceptacji, szacunku do drugiego człowieka.

Barbara Sajnóg


 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox