Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819062
DzisiajDzisiaj534
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2672
Home Aktualności Rajd rowerowy „Doliną Bugu”

Rajd rowerowy „Doliną Bugu”

Rajd rowerowy „Doliną Bugu”

 

30 kwietnia – 2 maja (poniedziałek-środa)

 

Organizatorzy: Zespół Szkół w Strachówce, Stowarzyszenie „Rzeczpospolita Norwidowska”, Sadowieński Klub Rowerowy

Dzień 1: Wyjazd ze Strachówki autokarem do Sadownego (rano)

Sadowne, Stoczek, Miednik - lipa o największym obwodzie w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym (637 cm), aleja dębów - pomników przyrody, jeziorka Kawęczyńskie, rezerwat Moczydło, Miedzna – Sanktuarium MB Miedzeńskiej, Kosów Lacki , Sterdyń (nocleg w szkole)

Dzień 2 Sterdyń, trasa przy Bugu przez Gródek do mostu w Tonkielach, Korczew - Pałac, Wólka Zamkowa - bunkry Linii Mołotowa, Drohiczyn - zwiedzanie z przewodnikiem ( ok. godz. 14.00, wejście na stare grodzisko Górę Zamkową, przedstawienie historii miasta od czasów najdawniejszych po współczesne, rejs stateczkiem po rzece Bug, zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego, cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy, katedry pw. Trójcy Przenajświętszej. Nocleg w Zespole Szkół w Drohiczynie.

Dzień 3 Drohiczyn, Siemiatycze , Grabarka - prawosławne Sanktuarium, doliną Bugu - dalsza część Linii Mołotowa, Mielnik, Gnojno - przeprawa promem przez BUG, Janów Podlaski - stadnina koni, powrót do Strachówki autokarem.

W trakcie planujemy ognisko (a). Noclegi w szkole w Sterdyni i Drohiczynie. Wyżywienie we własnym zakresie – organizatorzy przygotowują herbatę i wrzątek (rano i wieczorem). Szkoły dysponują prysznicami. Bagaże wieziemy samochodem, na rowerze tylko minimum.

TRASA: Dziennie do przejechania ok. 60 km w tempie ok. 15-20 na godzinę – zdecydowanie asfalt + drogi ubite (dla każdego)

Koszt udziału: 80 zł obejmuje: zabezpieczenie techniczne, przewóz bagaży, noclegi, bilety wstępu, rejs statkiem powrót autokarem, transport rowerów.

Wyżywienie we własnym zakresie – zapewniamy herbatę i wrzątek na noclegach.

Należy zabrać: śpiwór, materac lub karimatę, nakrycie głowy…

DLA PIERWSZYCH 30 OSÓB zapewniamy rower, torbę na bagażnik, kurtkę przeciwdeszczową

Zapisy przyjmuje: p. Sebastian Radzio (poniedziałek-piątek)

Jeżeli pogoda nie dopisze – odwołujemy rajd i zwracamy pieniądze lub przekładamy na inny termin

Szczegółowe informacje; Paweł Styś (tel. 602 408 231) lub Sebastian Radzio

 

 
Facebook Slide Likebox