Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
753587
DzisiajDzisiaj6
WczorajWczoraj453
Ten tydzieńTen tydzień1705
Home Aktualności 149 Rocznica Powstania Styczniowego

149 Rocznica Powstania Styczniowego

 

25 marca 2012 r. jak co roku od kilkunastu lat, w Strachówce odbyły się  uroczystości 149 rocznicy  Powstania Styczniowego. Ich organizatorem był Starosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Uściński i Wójt Gminy Strachówka Piotr Orzechowski. Rozpoczęły  się one  Mszą Świętą w kościele pw Wniebowzięcia NMP w Strachówce, a następnie w Kątach Wielgi, przy pomniku powstańców miała miejsce część oficjalna  uroczystości i program artystyczny.  Nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu. Sztandar Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej stanął wśród ośmiu innych sztandarów. Chłopcy z klasy III gimnazjum  Andrzej, Mateusz i Bartek godnie zastępowali kombatantów-seniorów trzymając ich sztandar.  Na medal spisali się Sebastian, Dominika, Ola, Karina i Andrzej, którzy pod kierunkiem pani Renaty Ołdak przygotowali program poetycki.  Wszystkim  serdecznie dziękuję.

 

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox