Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819066
DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2676
Home Aktualności Święto Narodowe 3 Maja

Święto Narodowe 3 Maja

W dniu 9 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona Konstytucji 3 maja. Akademia została przeniesiona na ten dzień ze względu na długi weekend.  Prezentację multimedialną i program słowno- muzyczny został przygotowany przez panią Krystynę Ołdak i jej uczniów z klasy 2 szkoły podstawowej oraz uczniów klasy II gimnazjum. Mówiąc o Sejmie Czteroletnim wspominaliśmy również (związaną z nim)  wielką historię Strachówki. Posłem na Sejm Wielki był bowiem  pradziadek Cypriana Norwida Józef Sobieski.  Z obrad Sejmu przysyłał listy do domu, do  żony Hilarii mieszkającej w ich dworze, w  Strachówce.

 

Podczas akdemii udało nam się wspólnie zaśpiewać „Witaj majowa jutrzenko”.

 
Facebook Slide Likebox