Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819056
DzisiajDzisiaj528
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2666
Home Aktualności Gala laureatów XII Konkursu Poetyckiego "Cyprian Norwid-Poeta Naszej Ziemi"

Gala laureatów XII Konkursu Poetyckiego "Cyprian Norwid-Poeta Naszej Ziemi"

Jak co roku, od  samego początku trwania konkursu, nasza delegacja uczestniczyła dziś w XII Finale Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid- Poeta Naszej Ziemi”. Konkurs organizuje Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce.

Tegoroczna edycja odbyła się w 129 rocznicę śmierci Artysty, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Starosty Wołomińskiego. Nagrodę za III miejsce w kategorii recytacji klas IV-VI z rąk pani Bożeny Żelazowskiej z-ca dyrektora departamentu  ds. kultury i promocji Urzędu Marszałkowskiego odebrała Marysia Kapaon uczennica naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział starosta powiatu wołomińskiego, wójtowie, dyrektorzy domów kultury, szkół, laureaci. Wręczanie nagród przeplatane było występami  laureatów, wyłonionych spośród ponad 100 uczestników konkursu. Jak  podkreślają organizatorzy poziom był bardzo wysoki, co mogę potwierdzić po wysłuchaniu przepięknych recytacji, poezji śpiewanej, czy małych form teatralnych.  Mieliśmy okazję wysłuchać koncertu „Intermedia muzyczne” w wykonaniu Anny Przybysz i Wojciecha Przybysza uczniów szkół artystycznych, mieszkańców Dąbrówki.

 

Udział w tym konkursie i wyjazd do Dąbrówki to dla nas zawsze wielki przeżycie. Wszak jesteśmy Szkołą Rzeczpospolitej Norwidowskiej. A i sukcesów, i laureatów w konkursie mieliśmy wielu.

 

Tekst: Grażyna Kapaon

 
Facebook Slide Likebox