Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820504
DzisiajDzisiaj141
WczorajWczoraj665
Ten tydzieńTen tydzień4114
Home Aktualności Konkurs wiedzy o Janie Pawle II - Jadów

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II - Jadów

 

18 maja 2012 r. w  92. rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II w Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie odbył się konkurs wiedzy "Życie Jana Pawła II od urodzenia do dnia pontyfikatu". Głównego organizatora wspierała Parafia p.w. św. Jakuba Apostoła w Jadowie z ks. Kanonikiem Wiesławem Bocheńskim, a patronat nad konkursem objęli: Przewodniczący Rady Gminy Jadów p. Rafał Rozpara, który wspiera także nasze konkursy jako prezes LGD "Równiny wołomińskiej" i Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, którego mieliśmy  okazję poznać na tegorocznym Vademecum. W konkursie wzięła udział dziesiątka uczniów naszej szkoły.

I etap polegał na rozwiązaniu  testu składającego się z 25. pytań. Do II etapu zakwalifikowali  się uczniowie z największą ilością punktów, wśród nich Sylwia Karkosa i Kasia Czerwińska z gimnazjum oraz Kasia Kamińska i Emilka Ołdak ze szkoły podstawowej. Ostatecznie, po kolejnej turze pytań,  Sylwia Karkosa  zajęła III miejsce. Po przerwie, w czasie której poczęstowano nas smacznymi kremówkami, wręczono nagrody  zwycięzcom w konkursie wiedzy, a także w konkursie plastycznym pt. "Album   dzieciństwo i lata szkolne Jana Pawła II".  III miejscem uhonorowana została praca wykonana przez Anię i Kasię Molskie oraz Paulinę Nadaj. Miło nam było widzieć nasze uczennice w gronie nagrodzonych, zwłaszcza, że znaczna większość nagród trafiła do rąk uczniów ze szkól jadowskich.

Na koniec, przy akompaniamencie gitary, wraz z  pięknie przygotowanym chórkiem,  wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną oazową pieśń Ojca Świętego "Barkę".

 

Tekst: Emilia Badurek

 

 
Facebook Slide Likebox