Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
843980
DzisiajDzisiaj44
WczorajWczoraj919
Ten tydzieńTen tydzień3797
Home Aktualności Wystąpienie pani dyrektor na spotkaniu z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej w Marózie

Wystąpienie pani dyrektor na spotkaniu z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej w Marózie

 

W Marózie w dniach 24-16 maja 2012 r odbyło się XI Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Temat spotkania brzmiał „Organizacje Samorząd Razem czy Osobno”. Przyjechało ponad 400 osób różnych stanów i profesji, których łączy jedna pasja pracy dla innych. Była wśród nich dyrektor naszego Zespołu Szkół pani Grażyna Kapaon.

 

 

W programie spotkania były warsztaty, wykłady, jarmark inicjatyw wiejskich, ogniska, wieczór filmowy, dyskusja Open Space i najważniejsze - wizyta prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Ważne dla naszej szkoły, ponieważ wśród czterech uczestników przemawiających w obecności Prezydenta była nasza pani dyrektor. Mówiła o Rzeczpospolitej Norwidowskiej, o naszej szkole, o uczniach klasy VI i IIa, którzy w tym samym czasie prowadzili dyskusję oksfordzką na temat „Polacy naród wielki, społeczeństwo żadne”. Mówiła „dzieci w Strachówce dyskutują o aktualności tezy, którą ponad 100 lat temu postawił Cyprian Norwid. Dyskutują ponieważ jest taka szkoła, stowarzyszenie, są ludzie dla których mówienie o roli wartości w życiu publicznym jest sprawą najważniejszą”. Pani dyrektor zaprosiła pana Prezydenta do Rzeczpospolitej Norwidowskiej.

Pełna relacja i tekst przemówienia

 

 

 
Facebook Slide Likebox