Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819069
DzisiajDzisiaj541
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2679
Home Aktualności Dzień Matki

Dzień Matki

Jednym z największych świąt w naszej szkole jest Dzień Matki. Do niedawna był on domeną klas młodszych, ale spotykało się to z niezadowoleniem starszych uczniów, także pragnących wyrazić swoim mamom wdzięczność i miłość, zwłaszcza, że tak trudno okazywać ją na co dzień. Dlatego w tym roku to starsi uczniowie wzięli na siebie główny ciężar pracy włącznie z przygotowaniem zaproszeń (klasa IV) i dekoracji (klasa VI).

Mamy przywitała pani dyrektor Grażyna Kapaon, która, jak zawsze tego dnia, wzruszona, mówiła  o silnych, choć niełatwych uczuciach, jakie wiążą dzieci i mamy. Występy rozpoczęły się od krakowiaka, brawurowo zatańczonego przez  "zerówkę", potem dzieci z klas I, II, III (przygotowane przez p. Ufnal, Janus, Ołdak i Badurek) bardzo przejęte, z zapałem wykonały okolicznościowe piosenki i wiersze. Na uwagę zasługuje solówka Ani Kotarby, która zaśpiewała trudną i poważną "Pieśń o matce" Mieczysława Fogga.

Swoim występem zaskoczyli chłopcy z klasy III, którzy wykazali się poczuciem humoru,  dużą samodzielnością i pomysłowością przedstawiając scenkę "Dzień Matki w rodzinie Pukniętych". Powołali na ten czas kabaret "Przygody Zosi" i przeszli krótki kurs pantomimy. Scenariusz błyskawicznie napisał Bartek Przybysz, a Radek Gańko dokonał poprawek i wzbogacił swoimi pomysłami, on też wykonał własnoręcznie większość rekwizytów. W przygotowaniu przebrań  i charakteryzacji chłopców wspierały koleżanki.

 

 

Po występie klas młodszych pałeczkę przejęli starsi uczniowie, by dać prawdziwy koncert. Dziewczęta z klasy VI z solistką Ulą Rosą, przygotowane przez p. Iwonę Gajdę, zaśpiewały wzruszające piosenki o matce, uczennice z klasy III gimnazjum z p. Krzysztofem Załęskim zaśpiewały i zagrały na gitarach piosenki z różnych kręgów muzycznych popu, rocka, bluesa. Mamy podśpiewywały wraz z nimi, zachwycone talentem naszej młodzieży. Uznanie wzbudził także występ piątki  gimnazjalistów z klas II, przygotowany pod kierunkiem p. Renaty Ołdak. Popisy taneczne chłopców dorównywały ich wokalowi w żywiołowej piosence "Mamo, nasza mamo" Czesława Niemena. Po fantastycznym  układzie choreograficznym będącym skrzyżowaniem tańców latynoskich i  rock’n’roll z elementami  ognistego krakowiaka zostali obdarzeni gorącymi brawami. Podbili serca mam, choć pewnie udałoby się im także zdobyć uznanie jurorów "Bitwy na głosy".

 

 

Każda mama została obdarowana  bukietem kwiatów polnych, przygotowanych przez klasy IV i III gimnazjum.  Pod kierunkiem p. Joli Staniszewskiej gimnazjalistki upiekły mamom pyszne gofry  z produktów, które od rana przynosili uczniowie. Mamy, które dbają o linię mogły posilić się sałatką owocową i serowymi serduszkami przygotowanymi przez najmłodszych ("O" i pierwszaki).Nad całością czuwała p. Iwona Gajda. Jednym z najbardziej zapracowanych osób tego dnia był p. Sebastian Radzio, który ciągle musiał ratować z opresji nieobeznanie z obsługą sprzętu nagłaśniającego koleżanki. Na szczęście, ma oparcie w chłopcach z klasy III gimnazjum. Ponad siedemdziesiąt mam, które przyjęło  dziś nasze zaproszenie, mogło obejrzeć występy swoich dzieci, uzdolnionej młodzieży, być z  nami na nowej sali gimnastycznej w atmosferze radości  j zabawy. Były łzy wzruszenia, łzy śmiechu, okazja do podziękowań, wyrażenia wdzięczności, bo przecież "nie ma jak u mamy".

 

Tekst Emilia Badurek

 

 

 

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox