Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819066
DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2676
Home Aktualności Festyn Rodzinny „Świat Dziecka” i uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

Festyn Rodzinny „Świat Dziecka” i uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

 

Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej długo czekała na ten dzień. Wczoraj 24 czerwca 2012 roku odbyła się uroczystość  otwarcia i poświęcenia  nowej sali gimnastycznej. Przybyłych gości przywitał wójt gminy Strachówka Piotr Orzechowski i dyrektor Zespołu Szkół Grażyna Kapaon.

 

Wśród nich byli: burmistrzowie, wójtowie, okolicznych gmin Naczelnik Mirosław Subzda i wójtowie poprzednich kadencji,  Józef Kapaon, Kazimierz Łapka, prezes LGD „Równiny wołomińskiej” Rafał Rozpara, radni gminy, sołtysi, i oczywiście mieszkańcy, dzieci i młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły, Biało-czerwoną wstęgę, trzymaną przez  uczniów  naszej szkoły Marysię (kl. VI) i Mateusza (kl. III), którzy wnosili flagę Niemiec na stadionie w Gdańsku w ćwierćfinałowym meczu Niemcy-Grecja podczas Euro 2012, przecinali  byli wójtowie, dyrektor szkoły i urzędujący wójt. Ksiądz proboszcz Andrzej Dusza dopełnił ceremoniału święcąc obiekt. Ta część uroczystości została sfilmowana z bezzałogowego helikoptera, bardzo tajemniczego pojazdu.

 

 

Po oficjalnych wystąpieniach zgromadzeni udali się na plac przyszkolny, gdzie rozpoczynał się festyn rodzinny przygotowany przez pracowników i nauczycieli Zespołu Szkół w Strachówce. Co roku festyn ma tytuł i myśl przewodnią. W tym roku przebiegał pod hasłem „Świat dziecka” w roku Janusza Korczaka.  Nauczyciele przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji. Były występy klasowych kabaretów, które przedstawiły parodię gimnazjalnych lektur szkolnych. Konkurs „Mam talent”, konkurs plastyczny, zabawy sportowe, loteria fantowa, malowanie twarzy i malowanie na ścianie. Świetnym pomysłem była gra terenowa  o Januszu Korczaku przygotowana przez panią Emilię Badurek. Z questem – wierszowanymi wskazówkami, wszyscy chętni przemierzali szkolne zakamarki  poszukując rozwiązań zagadek. Odważni, amfibiami pokonywali przyszkolne wertepy, które już wkrótce zamienią się w „Orlika” powiększając tym samym bazę sportową gminy Strachówka. Mieszkańcy mogli skorzystać z porad wszelakich (głównie prawniczych) Obywatelskiego Biura Porad prowadzonego przez Stowarzyszenie Kastor-Inicjatywa dla Rozwoju z Tłuszcza.  Można było otrzymać ciekawe nagrody w konkursie ekologicznym prowadzonym przez pracowników Starostwa Powiatu Wołomińskiego, poskakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni. Sołtysi i samorządowcy kontra reszta świata  rozegrali pierwszy mecz piłki siatkowej. A zmęczeni wielością atrakcji mogli odpocząć pod parasolem zajadając gofry, frytki, lody i inne smakołyki słuchając świetnej muzyki.

 

 

Nie znajduję słów, aby podziękować wszystkim nauczycielom, pracownikom, którzy przez wiele dni przygotowywali festyn. Poświęcili całą niedzielę, ciężko  pracowali społecznie, aby wszystko wypadło jak najlepiej. A na koniec, w dobrych humorach posprzątali szkołę. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję.

 

Dziękujemy również Lokalnej Grupie Działania „Równiny wołomińskiej”, która objęła patronatem i dofinansowała to wydarzenie.

Tekst dyr. Grażyna Kapaon

 

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox