Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819060
DzisiajDzisiaj532
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2670
Home Aktualności Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Pracowity rok szkolny 2011/2012 dobiegł końca. Ostatni dzień tego roku  rozpoczęliśmy przemarszem spod szkoły do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP na Mszę Świętą. Odprawił ją dla nas po raz ostatni ksiądz proboszcz Andrzej Dusza.

Muzyczną oprawę mszy św. przygotował Paweł Styś – nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole. Długą kolumną za sztandarem wróciliśmy do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn szkoły, a następnie  sztandar został przekazany uczniom klasy drugiej gimnazjum. Po przywitaniu zebranych; gości, rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły, po raz pierwszy w dniu zakończenia roku szkolnego zostały wręczone nagrody dyrektora dla  nauczycieli. Otrzymali je pan Sebastian Radzio, pani Mariola Orzechowska, Renata Ołdak, Barbara Janus, Iza Gadomska, Emilia Badurek, Jolanata Staniszewska, Iwona Suchenek, pan Krzysztof Załęski oraz pracownicy administracyjni pani Ewa Lubowiecka, Celina Gadomska, Anna Gajewska.  Jak  co roku wręczono nagrody dla najlepszych uczniów oraz medale za 100% frekwencję. Mistrzem nad mistrzami okazał się Dawid Malinowski uczeń klasy VI, który przez siedem lat, od zerówki, nie opuścił ani jednego dnia. Dawid otrzymał za ten wyczyn specjalną statuetkę. Serdecznie gratulujemy. Listami gratulacyjnymi podziękowaliśmy również rodzicom za wychowanie dzieci, które dziś odbierały laury za szczególne osiągnięcia w nauce i zachowaniu. Najlepsi otrzymali także wyróżnienie-niespodziankę od wójta gminy Piotra Orzechowskiego. Rozdano również dyplomy i nagrody za konkurs matematyczny „Liga zadaniowa”. Klasa V  odebrała nagrodę za największą ilość zebranej makulatury. Wręczono dyplomy udziału w projekcie „Pływać każdy może” i certyfikaty mini kursu pomocy przedmedycznej. Najlepsi czytelnicy otrzymali książkowe wyróżnienia od pani kierownik biblioteki gminnej Ani Gołoś.

Szczególnie wzruszający był moment rozstań. Pożegnaliśmy dzisiaj ks. Andrzeja Duszę, który trzy lata pracował w naszej szkole. Ksiądz Andrzej odchodzi z naszej parafii do Warszawy. Dziękowaliśmy także pani Jadwidze Ołdak, wieloletniej przewodniczącej Rady Rodziców, która w tym roku kończy swoją kadencję. Odchodzi od nas po dwóch latach pracy, także pani Marina Dubrawska, nauczycielka języka rosyjskiego. Pięknie zwróciła się do nas wszystkich po rosyjsku.

I oczywiście już na koniec, na wesoło i smutno, żegnali się z nami uczniowie klasy III gimnazjum. Spłynęła nie jedna łza. Szkoda, że już od nas odchodzą. Przed nimi nowe wyzwania, nowi ludzie i przyjaźnie, nowe szkoły. Życzymy im, aby  dostali się do wymarzonych szkół i nie zapominali o starej.

A wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom życzę wspaniałych, słonecznych, bezpiecznych wakacji.

Tekst: Grażyna Kapaon

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox