Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819069
DzisiajDzisiaj541
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2679
Home Aktualności Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

Jak co roku obchodziliśmy w  naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Uroczystości zostały zorganizowane wspólnymi siłami nauczycieli, uczniów i rodziców.  Rozpoczęły się od oficjalnych powitań i wystąpień; pani dyrektor Grażyny Kapaon, wójta gminy Strachówka Piotra Orzechowskiego, przewodniczącej Rady Gminy pani Barbary Rosy, przewodniczącej Rady Rodziców pani Katarzyny Orzechowskiej. Wśród przybyłych gości byli także -pani kierownik biblioteki gminnej Anna Gołoś, z-ca przewodniczącej rady gminy pan Krzysztof Gawor, sekretarz gminy pani Edyta Zbieć, sołtys Zofinina pani Wiesława Ołdak.

 

Następnie uczniowie klasy pierwszej gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie.

Program artystyczny,  przygotowany pod kierunkiem   pani Renaty Ołdak,  zaprezentowali uczniowie klasy trzeciej i drugiej. Była to „Zemsta” Aleksandra Fredry w wersji szkolnej. Po raz kolejny okazało się, że w naszych uczniach drzemią ukryte teatralne taleny.

Obejrzeliśmy również skecz o trudnym losie nauczycieli i świetne wydanie „Dziennika uczniowskiego” z prezentacją Klaudii Grodkowskiej z klasy III. Samorząd szkolny wręczył nauczycielom i pracownikom medale (własnoręcznie przygotowane pszczółki) i słoik miodu na osłodę szarej codzienności i ku pokrzepieniu … serc :-)

Ważnym elementem dzisiejszego dnia była konferencja Open Space na temat „Nasza szkoła w XXI wieku. Wyzwania i marzenia”. Uczestnicy zaproponowali dziesięć tematów do dyskusji. Wziął w niej udział gość szczególny, który przyjął nasze zaproszenie, starosta powiatu wołomińskiego pan Konrad Rytel. Obecność Pana starosty jest dla nas wyróżnieniem. Dziękujemy.

Słodki akord końcowy przygotowały,   jak zawsze niezawodne, panie z Rady Rodziców.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację dzisiejszej uroczystości serdecznie dziękuję, a nauczycielom i pracownikom administracji  jeszcze raz życzę radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

dyr Grażyna Kapaon

 
Facebook Slide Likebox