Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819062
DzisiajDzisiaj534
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2672
Home Aktualności Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów

 

Dziś 25 października 2012 roku kolejna grupa pierwszoklasistów miała swoje święto. Odbyło się uświęcone tradycją ślubowanie. Przez wiele dni, a nawet tygodni, uczniowie pod czujnym okiem wychowawcy pani Emilii Badurek, przygotowywali się do tego wydarzenia. Dziś ubrani na galowo, bardzo poważni, przejęci zebrali się na sali gimnastycznej.

 

 

Towarzyszyli im równie przejęci rodzice.  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości pani Edyty Zbieć - sekretarza gminy Strachówka, pani Barbary Rosy – przewodniczącej rady gminy, pani Elżbiety Orzechowskiej – kierownika GOPS, pani Ewy Mikulskiej – przewodniczącej komisji oświaty rady gminy, księdza proboszcza Mieczysława Jerzaka. Następnie pierwszaki recytując, śpiewając i tańcząc „Trojaka” udowodniły, że ze wszech miar zasługują na miano uczniów i mogą być przyjęci do  społeczności Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej. Dzieci zrobiły to z wielką gracją, radością, w atmosferze wspólnej zabawy, do której zaprosiły starszych kolegów, nauczycieli, a nawet gości. Po tej części nastąpiła uroczysta chwila wprowadzenia sztandaru, odśpiewano hymn szkoły. Została odczytana rota ślubowania, kilkakrotnie rozbrzmiało głośne „ślubujemy”. Rodzice przypięli swoim pociechom szkolne tarcze, aby nosili je z szacunkiem i dumą. Było również pasowanie wielkim kolorowym ołówkiem i szczere dziecięce „przyrzekam być dobrym uczniem”.

Tradycją naszej szkoły jest, że pierwszaki w tym dniu otrzymują drobne upominki. Były ołówki i notesiki, długopisy, książeczki, kolorowe zakładki i skakanki. Wszyscy starali się, aby ten dzień był jak najpiękniejszy. I oczywiście bardzo słodki, dzięki ciastom i ciastkom przygotowanym przez troskliwe mamy.

Dziękuję wychowawcy klasy pierwszej pani Emilii Badurek i rodzicom uczniów za przygotowanie i organizację dzisiejszej  uroczystości. Jeszcze raz życzę najmłodszym uczniom, aby zawsze byli wierni wartościom, którym dziś ślubowali.

dyr Grażyna Kapaon

 

 
Facebook Slide Likebox