Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819062
DzisiajDzisiaj534
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2672
Home Aktualności Janusz Korczak - człowiek roku 2012

Janusz Korczak - człowiek roku 2012

4 grudnia reprezentacja Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej wzięła udział w konkursie Człowiek roku 2012. Do Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie przybyło 9 drużyn z powiatu wołomińskiego. Walka była zacięta, pytania zróżnicowane, złożone i wymagające.

Postać roku nietuzinkowa: Janusz Korczak – wybitny pedagog, orędownik praw dziecka, pisarz, lekarz. Jako absolwentka pedagogiki myślałam, że o Korczaku wiem sporo. Myliłam się.

Nasza drużyna w składzie:

· Jan Kotarba – kapitan

· Sylwia Karkosa

· Magda

dzielnie walczyła, nie poddawała się i udzielała odpowiedzi na każde pytanie. Okazało się, że liczy się nie tylko wiedza, ale i zrozumienie pytania i dokładność odpowiedzi. I jak zawsze w konkursach – szczęście.

Trzydzieści sekund na odpowiedź, dziewięć rund. Potem narada jury i oczekiwanie: czy będzie dogrywka? Tym razem nie. Uzyskaliśmy IV miejsce – jak podsumowali zawodnicy: najtrudniejsze do przyjęcia, bo tuż za podium. Udało się jednak wrócić z dyplomami i nagrodami oraz satysfakcją, że walczyliśmy do końca, mimo obaw, stresu i niepewności.

Brawo dla Was!

A.Fortuna

 


 
 

 
Facebook Slide Likebox