Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820208
DzisiajDzisiaj510
WczorajWczoraj560
Ten tydzieńTen tydzień3818
Home Aktualności Wigilia 2012

Wigilia 2012

Jak co roku zasiedliśmy przy wspólnym wigilijnym stole. Nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice Zespołu Szkół im. Rzeczypospolitej Norwidowskiej i zaproszeni goście. Wszyscy, którzy przyjęli nasze zaproszenie na ten szczególny wieczór.

Rozpoczął się od nietypowych, ale pięknych jasełek. Gimnazjaliści pod kierunkiem pani Renaty Ołdak po raz kolejny pokazali swoje niewątpliwie aktorskie talenty. Ksiądz proboszcz Mieczysław Jerzak odczytał fragment Dobrej Nowiny o narodzeniu Jezusa Chrystusa i słowem o nadziei, którą niesie to wydarzenie, wprowadził nas w duchową przestrzeń. Odśpiewaliśmy, chyba najbardziej znaną polską kolędę, rozpoczynającą każdą Pasterkę i rodzinne Wigilie „Bóg się rodzi, moc truchleje”. Był czas na serdeczne życzenia przy łamaniu się opłatkiem i prawdziwe wzruszenia.

W czasie kolacji wigilijnej odwiedził nas nawet święty Mikołaj. Każdemu przyniósł jakiś drobiazg, a to gwiazdkę, a to świecę wigilijną, a to grosik na szczęście. Długo śpiewaliśmy znane i mniej znane kolędy, pastorałki dokładając kolejne zapamiętane zwrotki.

Nawet udało nam się zaśpiewać w kanonie „Gloryja, gloryja in exelsis Deo”.

Dziękuję wszystkim za ten piękny wieczór. To nie tylko tradycja. W słowie Ewangelii, melodii kolędy, uśmiechu i łzach Pan Bóg przychodzi w progi szkoły.

Dyr Grażyna Kapaon

 

 
Facebook Slide Likebox