Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819066
DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2676
Home Aktualności Zajęcia plastyczne, fotograficzne, sportowe

Zajęcia plastyczne, fotograficzne, sportowe

Na drugi dzień ferii przygotowaliśmy zajęcia plastyczne i fotograficzne. Prowadziła je pani Julia Burek, która tak jak nasza Ania Fortuna pracuje w Programie „Praca z Klasą” Przyjechała z Łaz z gminy Lesznowola. Julia ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, zrobiła licencjat z fotografii i magisterium z malarstwa. Pomysłem dla bardzo dużej grupy (45 osób) mniejszych, większych i gimnazjalistów była praca z papierem mache.

Na balonach i butelkach powstawały formy wazonów, misek, masek. Prace zostaną dokończone w późniejszym czasie, na razie się suszą. Następnie wszyscy zebrali się w świetlicy, a Julia z „zaczarowanej” walizeczki wyjęła swoje skarby. Były to aparaty fotograficzne, obiektywy, książki o fotografii. Opowiedziała o swojej pasji. W tym samym czasie w kuchni dogotowywała się zupa, a panie Ania, Celina, Jadzia i Ela kończyły smażyć placki z jabłkami, na które zaprosiły wszystkich uczestników zajęć. Po obiedzie grupa gimnazjalistek kontynuowała zajęcia z Julią, poznawała tajniki fotografii. Młodsze dzieci z panią Anią i Beatą zaopatrzone w farby wyszły na dwór rysować na śniegu. Okazało się, że takie malowanie to fantastyczna zabawa. Powstały prawdziwe arcydzieła. Dla tej grupy pani Ania zorganizowała jeszcze zabawy świetlicowe.

Sal gimnastyczna też tętniła życiem. Dziewczęta i chłopcy, zgodnie, pod okiem pani Iwony grali w halówkę, kosza, badmintona.

Podczas wspólnego podsumowania dnia, w wypowiedziach powtarzało się, że dzień był wyjątkowy, a zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

Bardzo, bardzo dziękuję pani Julii Burek za przyjęcie naszego zaproszenia i prowadzenie zajęć. Dziękuję Ani, Beacie, Iwonce, Sebastianowi, paniom z kuchni za pomoc w organizacji dzisiejszych zajęć.

Dyr Grażyna Kapaon

 

 

 
Facebook Slide Likebox