Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819056
DzisiajDzisiaj528
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2666
Home Aktualności Broń, mundury i Powstanie Styczniowe

Broń, mundury i Powstanie Styczniowe

W czwartek 14 lutego gimnazjaliści i klasa VI mieli niecodzienną okazję wysłuchać opowieści o Powstaniu Styczniowym, obejrzeć broń i mundury z tamtego okresu. Pomysłodawcą całego wydarzenia był pan Jarek Stryjek, pedagog, historyk, którego pasją jest odkrywanie dziejów naszej okolicy i powiatu wołomińskiego. Na spotkanie przybył również pan wójt Piotr Orzechowski, przewodnicząca rady gminy pani Barbara Rosa i jej zastępca pan Krzysztof Gawor.

 

 

Niezwykle barwnie, interesująco o rogatywkach, mundurach, pistoletach, kosach i kosynierach , armatach i innych eksponatach opowiadali członkowie grupy, która przygotowywać będzie rekonstrukcję bitwy, jaka odbyła się w Boruczy, w marcu 1863 roku. Panowie zapraszali do udziału również naszych uczniów. Uroczyste obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego odbędą się w Boruczy, w niedzielę 7 kwietnia.

Dyr Grażyna Kapaon

 

 
Facebook Slide Likebox