Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
753497
DzisiajDzisiaj369
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień1615
Home Aktualności Dzień liczby Π

Dzień liczby Π

W poniedziałek 18 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole Dzień Matematyczny. Pomysł takich tematycznych dni powstał kilka lat temu. W ciągu roku organizujemy dzień norwidowski (zespół humanistów), dzień językowy (angliści), dzień nauk – matematyczno –przyrodniczych (zespół nauczycieli przedmiotów ścisłych). W tym roku był to dzień liczby π. Różnorodne zadania przygotowały pani Beata Kotarba, Jola Staniszewska, Iza Gadomska, Jadwiga Subzda i Teresa Gadomska.

Uczniowie pracowali w mieszanych zespołach pod opieką nauczycieli. Rozwiązywali łamigłówki, robili obliczenia, budowali pajęczą sieć, tworzyli magiczne trójkąty. Poznawali wielkich naukowców. Ta forma zajęć, to nie tylko bardzo ciekawy sposób uczenia się, ale także budowania współpracy, dobrych relacji między uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wszystkim organizatorom tego dnia bardzo serdecznie dziękuję.

Dyr Grażyna Kapaon

 

 
Facebook Slide Likebox