Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
753979
DzisiajDzisiaj398
WczorajWczoraj453
Ten tydzieńTen tydzień2097
Home Aktualności Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja

Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja

Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej to była piękna, niesamowita uroczystość. Scenariusz przygotowała pani Emilia Badurek. Uczniowie klasy V Patryk Kaczorowski, Karolina Kowalik, Aleksandra Ołdak, Karolina Orzechowska opowiadali o różnym spojrzeniu na patriotyzm. Bardzo mądre teksty przeplatały piosenki; "Ojczyzna" zespołu Happysad, "40-1" Sabatonu, "Mam biało-czerwone serce" 4P Przemysława Majewskiego oraz „Wilki” (do wiersza Zbigniewa Herberta) zespołu De Press. Była to wersja koncertowa ze wspomnieniami syna ostatniego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego Józefa Franczaka pseudonim "Lalek".

 

Pięknym, wzruszającym zakończeniem była piosenka Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce” w wykonaniu gimnazjalistek z klasy I Eweliny Cudnej, Weronki Grabowskiej i Uli Rosy.

Dekorację, rysunki według własnych pomysłów, wykonali uczniowie z klasy V i I gimnazjum.

Bardzo dziękujemy pani Emilii i uczniom za wielką lekcję patriotyzmu.

Grażyna Kapaon


 

 
Facebook Slide Likebox