Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819056
DzisiajDzisiaj528
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2666
Home Aktualności Biały apel

Biały apel

Tradycją naszej szkoły są białe apele organizowane w poniedziałek po I Komunii Świętej. Pomysł narodził się pod wpływem obserwacji tego święta w naszej małej wspólnocie lokalnej. Okazało się, że w tym ważnym dla drugoklasistów dniu uczestniczą inni uczniowie, nauczyciele, pracownicy. W myśl powiedzenia „że radość dzielona to podwójna radość” chcieliśmy, aby ich radość była udziałem całej szkoły. Na biały apel dzieci przychodzą w swoich komunijnych strojach, śpiewają, mówią wierszyki, zapraszają do wspólnej zabawy. Mamy częstują wszystkich cukierkami. Potem jest czas na opowieści, dzielenie się wrażeniami z niedzieli. Przy jednym stole siedzą dzieci, rodzice, ksiądz proboszcz, wychowawca klasy, katecheta, dyrektor. To tworzy szkolną wspólnotę i dobrą atmosferę do pracy.

 

W tym roku była jeszcze niespodzianka przygotowana przez wychowawczynię, panią Basię Janus Był to piękny, smaczny tort. Dobrze mieć takiego nauczyciela- wychowawcę.

dyr Grażyna Kapaon

 

 
Facebook Slide Likebox