Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819069
DzisiajDzisiaj541
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2679
Home Aktualności Melodie śpiewane z sercem

Melodie śpiewane z sercem

 

Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole wspólnym śpiewaniem. Wybrzmiały pieśni z różnych okresów dziejów Polski, najwięcej powstańczych, ale nie tylko. Wśród nich znalazły się: "Pałacyk Michla", "Deszcz jesienny", "Hej, strzelcy wraz", "Warczą karabiny", "Hej, chłopcy, bagnet na broń", "Czerwone maki na Monte Cassino"... Śpiew wzbogaciły prezentacje artystyczne oraz wiersze na temat postaci i wydarzeń historycznych.

Rozstrzygnięty został konkurs na godło państwowe. Jury w składzie: Mirosława Ufnal, Renata Ołdak, Patryk Kaczorowski, Natalia Orzechowska przyznało 9 nagród i 3 wyróżnienia. Nagrodą dla każdego uczestnika konkursu była biało-czerwona galaretka przygotowana przez samorząd uczniowski. Galerię zwycięskich prac będzie można obejrzeć na gazetce szkolnej oraz w Internecie.

Nie zapomnę chwili wspólnego odśpiewania "Miejcie nadzieję" przy akompaniamencie gitary, cała sala na stojąco, my, nauczyciele i pracownicy - na scenie, uczniowie na widowni, śpiewaliśmy wspólnie. Z serc, z głębi duszy. To był dla mnie wzruszający moment, który długo  pozostanie w pamięci.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach wychowawcom, p. Sebastianowi, p. Iwonce, p. Emilce, p. Jadzi, ks. Mieczysławowi, uczniom kl. VI i I gim, członkom jury.


Anna Fortuna i Barbara Janus


 

 
Facebook Slide Likebox