Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
891310
DzisiajDzisiaj261
WczorajWczoraj328
Ten tydzieńTen tydzień949
Home Aktualności Warsztaty z psychologiem

Warsztaty z psychologiem

W poniedziałek. 3 lutego gościła w naszej szkole p. Małgorzata Rowińska, psycholog pracujący w Hospicjum w Wołominie. Lekcja hospicyjna z p. Małgorzatą rozpoczęła uroczystość nadania imienia bł. Matki Teresy z Kalkuty Szkolnemu Kołu Caritas.

 

Pani psycholog opowiedziała jak wygląda życie w hospicjum, kto pracuje z ludźmi nieuleczalnie chorymi, kto i w jaki sposób może pomóc. Podzieliła się własnymi doświadczeniami z pracy, a ponieważ wcześniej pracowała w szkole, powiedziała o różnicach, jakie widzi między oboma miejscami pracy. Na wyświetlonym filmie młodzież mogła zobaczyć, jakie działania podejmuje się w hospicjum i na rzecz hospicjum. Szkolne Koło Caritas już uczestniczy w jednym z nich: Pola Nadziei. Młodzież miała wiele pytań, co ciszy, bo wydaje mi się, że hospicja wciąż są miejscem rzadko odwiedzanym.

Wniosek, jaki nasuwa się po spotkaniu: każdy, kto tylko chce może zostać wolontariuszem. Pacjenci hospicjum potrzebują nie tylko opieki medycznej, ale znacznie bardziej obecności drugiej osoby, spędzania czasu z innymi. Taka jest idea hospicjów, aby wspierać chorych, dawać im nieco radości, zainteresowania póki są tu z nami.

 

A.Fortuna

 

 
Facebook Slide Likebox