Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
891321
DzisiajDzisiaj272
WczorajWczoraj328
Ten tydzieńTen tydzień960
Home Aktualności Obchody rocznicy Powstania Styczniowego w Kątach Wielgi

Obchody rocznicy Powstania Styczniowego w Kątach Wielgi

W niedzielę 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 181 rocznicy Powstania Styczniowego, które zostały zorganizowane przez starostę powiatu wołomińskiego pana Piotra Uścińskiego i wójta gminy Strachówka pana Piotra Orzechowskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Strachówce. Wśród licznych pocztów przy ołtarzu stanął również poczet sztandarowy naszej szkoły.

Druga część uroczystości odbyła się przed mogiłą powstańczą z 1863 r. w Kątach Wielgi, gdzie złożyliśmy razem z innymi delegacjami lokalnych władz samorządowych kombatantów, organizacji pozarządowych, szkół kwiaty. Wartę honorową przy pomniku pełnili: I Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki z Wesołej, Stowarzyszenie I Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki, VII Pułk Lansjerów Nadwiślańskich. Po Apelu Poległych uczniowie naszego gimnazjum przedstawili program artystyczny przygotowany przez panią Renatę Ołdak. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tych patriotycznych uroczystościach serdecznie dziękuję. Bardzo dziękuję pani Renacie za przygotowanie uczniów.

Dyr. Grażyna Kapaon


 

 
Facebook Slide Likebox