Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819066
DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2676
Home Aktualności XIV Konkurs „Cyprian Norwid-poeta naszej ziemi”

XIV Konkurs „Cyprian Norwid-poeta naszej ziemi”

 

Jak co roku, od kilkunastu już lat, 16 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV konkursie „Cyprian Norwid-poeta naszej ziemi” organizowanym przez Dąbróweckie Centrum Kultury. Po szkolnych eliminacjach do Dąbrówki pojechało osiem osób. Po długim i męczącym dniu przesłuchań wrócili radośni i uśmiechnięci. Odnieśli kolejny sukces.

 

W kategorii recytacja Karolina Piotrowska, Karolina Wronka, Krzysztof Bereda uczniowie klasy III szkoły podstawowej otrzymali wyróżnienia, a przygotowywała ich pani Emilia Badurek. Wszyscy wystąpili z wierszem „Krzyż i dziecko”. W tej samej kategorii, ale uczniów gimnazjum, Maria Kapaon z kl. II za wiersz „Noc” otrzymała III nagrodę. W teatrze jednego aktora Katarzyna Wysocka z kl. II gimnazjum za wiersz „Archeologia” została nagrodzona II miejscem (pierwszego jury nie przyznało). Z wyróżnieniem w kategorii poezja śpiewana wróciła Ewelina Cudna z kl. II gimnazjum. Ewelina zaśpiewała wiersz „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj” , a z gitarowym akompaniamentem towarzyszył jej nasz wuefista pan Krzysztof Załęski. I jeszcze jedno zwycięstwo, z którego bardzo się cieszymy, to sukces Ali Żak z klasy IV szkoły podstawowej. Ala, „Pieśnią od ziemi naszej”, wyśpiewała sobie II miejsce. Dziewczęta przygotowywała pani Renata Ołdak. Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce reprezentowała jeszcze Klaudia Orzechowska z kl. IV, której również serdeczndie gratulujemy udziału w konkursie.

Nasze laureatki otrzymały zaproszenie do Dąbrówki na uroczyste rozdanie nagród 23 maja, w rocznicę śmierci Cypriana Norwida.


 

 
Facebook Slide Likebox