Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819064
DzisiajDzisiaj536
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2674
Home Aktualności Wygrana wycieczka „tortowa”

Wygrana wycieczka „tortowa”

25 czerwca klasa V wybrała się na wycieczkę do Jadowa. Była to wygrana w konkursie na najciekawszy „tort wolności” zorganizowany 4 czerwca podczas obchodów 25 rocznicy częściowo wolnych demokratycznych wyborów. Tort był piękny i pyszny, a wygrane lody równie słodkie. Wszyscy uczniowie mogli zjeść po gałce tych słynnych jadowskich lodów.

Ale nie była to jedyna atrakcja tego dnia. Dzień był tak piękny, że szkoda było nie wykorzystać go na wędrówkę po okolicy. I pomógł nam w tym quest utworzony przez Emilię Badurek, Grażynę Kapaon, Aleksandra Kapaona i uczestników warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Z guestem przez Równinę Wołomińską”. Nie była to dla nas nowość w tak aktywnym zwiedzaniu, gdyż z questem „schodziliśmy” już naszą Strachówkę.
Uczniowie podzielili się na trzyosobowe grupki i z kartami w ręce przemierzali Jadów i okolice. Bardzo im się to podobało. Czytali zawzięcie wszystkie strofki i szukali wymienionych tam miejsc. Niektórzy parę razy pomagali sobie pytając o wskazówki życzliwych przechodniów. Chyba nikt nie zostawił ich bez odpowiedzi. Na cmentarzu jedna z pań pomogła nam znaleźć zarośnięty grób znanego z dobroczynności doktora i opowiedziała o nim parę ciekawostek. Nie obyło się też bez krótkich „zagubień”, ale dzieciaki radziły sobie całkiem dobrze. Każdy stwierdził, że to bardzo fajny sposób na zwiedzanie. A wiele osób było zdziwionych, że w tak małej miejscowości jest tyle ciekawych miejsc.
Tak więc, dziękujemy za wycieczkę, lody, quest i miłe wrażenia.

 


Iwona Gajda

 
Facebook Slide Likebox