Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819072
DzisiajDzisiaj544
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2682
Home Aktualności Konferencja otwierająca projekt "Moja i Twoja historia"

Konferencja otwierająca projekt "Moja i Twoja historia"

Nasza szkoła razem ze Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Norwidowska, Lokalną Grupą Działania „Równiny Wołomińskiej” i innymi partnerami z naszej gminy realizować będzie projekt „Moja i Twoja historia” w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW . 16 września w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności została podpisana umowa z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce operatorem programu, a 30 września odbyła się konferencja inaugurująca projekt.

Przybyli wójt gminy Piotr Orzechowski, z-ca wójta Edyta Zbieć, ksiądz proboszcz Mieczysław Jerzak, prezes LGD „Równiny Wołomińskiej Rafał Rozpara, z-ca prezesa Beata Trojanek, Kinga … - pracownik biura. Byli kierownik biblioteki Anna Gołoś, wiceprzewodniczący rady gminy Krzysztof Gawor, radni Hanna Wronka, Krystyna Ołdak, Barbara Kozłowska, sołtysi Młyniska Anna Cudna, Jadwisina Edyta Przybysz, Marysina – Stanisław …, Zofinina – Wiesława Ołdak, Strachówki, panie z KGW z Równego, Strachówki, członkowie Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Strachówce, seniorki. Gośćmi specjalnymi konferencji byli Alina Dębowska z Bielska Podlaskiego z Funduszu Lokalnego na Rzecz Rozwoju Społecznego i Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia „Europa i my” z Grodziska Mazowieckiego. Pani Alina podzieliła się swoim doświadczeniem z realizacji projektu „Z ręcznikiem i piosenką przez życie” w ramach Lokalnego Partnerstwa PAFW II edycji. Pan Daniel opowiedział nam o projekcie „TV-oja okolica – poznaj ją” realizowanego w III edycji programu. Obie opowieści były niezwykle ciekawe, barwne, inspirujące. Wysłuchaliśmy również wprowadzenia na temat Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności i programu Lokalne Partnerstwa PAFW , które przygotował Rafał Rozpara. Obejrzeliśmy film zrobiony przez Sebastiana Radzio p.t. „Śladami projektów PAFW w gminie Strachówka” .


O samym projekcie „Moja i Twoja historia” opowiedziała dyr. Grażyna Kapaon. Zaprosiła wszystkich do aktywnego włączenia się i tworzenia dobra wspólnego wokół zwykłych i niezwykłych rodzin naszej gminy, Sobieskich i Norwidów, i naszych. Uczestnicy zostali obdarowani broszurami „Śladami programów PAFW w gminie Strachówka” przygotowanymi przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska.

 

 
Facebook Slide Likebox