Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
844019
DzisiajDzisiaj83
WczorajWczoraj919
Ten tydzieńTen tydzień3836
Home Aktualności Szkolna Wigilia

Szkolna Wigilia

Tradycyjnie, jak od wielu już lat, w środę 17 grudnia w świetlicy Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej odbyła się Wigilia. Przy wspólnym stole spotkali się nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół i zaproszeni goście. Wśród nich był wójt gminy Strachówka pan Piotr Orzechowski, kierownik biblioteki pani Ania Gołoś, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Orzechowska, przewodnicząca Rady Gminy Anna Ołdak i z-ca przewodniczącej Krzysztof Gawor oraz radni. Były panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Równem, Strachówce, Jadwisinie, była prezes Stowarzyszenia „Niesiemy Pomoc, Dajemy Radość” z Rozalina Małgorzata Wiśniewska, przewodnicząca rady rodziców Zespołu Szkół Katarzyna Orzechowska, członkowie Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska, prezes Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej” Rafał Rozpara.

 

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum pod kierunkiem pani Renaty Ołdak przygotowali nietradycyjne jasełka. Były to niezwykłe chwile zadumy, wzruszeń i prawdziwie artystycznych doznań. Młodzi aktorzy spisali się świetnie, co zostało nagrodzone brawami na stojąco i słowami zachwytu ze wszystkich stron. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa, odśpiewaniu kolędy łamaliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem najlepsze życzenia. Była to również świetna okazja, aby wręczyć naszym gościom, tabliczki „Partner programu Lokalne Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności”. Razem realizujemy projekt „Moja i Twoja historia”, którego liderem jest Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska.

To był bardzo piękny wieczór wspólnego kolędowania, długich, dobrych rozmów.

Dziękujemy wszystkim za ten niezwykły czas.

Dyr. Grażyna Kapaon 

 
Facebook Slide Likebox