Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819056
DzisiajDzisiaj528
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2666
Home Aktualności Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

 

Grupa 30 uczniów z klasy IIA i III wybrała się 12 lutego 2015r. na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu był spektakl w teatrze Baj pt. „Królowa Śniegu”. Jedna z najpiękniejszych baśni Andersena stawia pytania o istotę zła, która karze patrzeć na opak, paraliżuje, zniewala. Lodowa Pani buduje swe królestwo na prawie diabelskiego lustra – na kłamstwie i zaprzeczaniu. Jednak władza Królowej Śniegu nie sięga tam, gdzie zaczyna się miłość. To jest klucz do zwycięstwa nad złem. Dzięki miłości i wytrwałości mała Gerda pokonuje niebezpieczeństwa i dociera do lodowego zamku, a jej czyste i gorące uczucie roztapia zamienione w bryłkę lodu serce Kaja i uwalnia go spod władzy złej Pani. Dzięki niezwykłej plastyce i pięknym lalkom panowała atmosfera baśniowości. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, zrobił na nich ogromne wrażenie.

Kolejnym punktem programu wycieczki była wystawa budowli z klocków LEGO na Stadionie Narodowym. Dzieci podziwiały m.in. kopię wieży Eiffla, Pałacu Kultury i Nauki, czy słynnego Titanica, do którego budowy zużyto 500 tys. elementów. Podobały się również sceny z bajek i filmów: „Muminki”, „Piraci z Karaibów”, „Przygody Indiany Jonesa” czy science fiction „Gwiezdne wojny”.

Największym powodzeniem wśród naszych uczniów cieszyły się eksponaty interaktywne, którymi można było sterować samodzielnie (ruchome roboty i jeżdżące pociągi, tor przeszkód).

W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć stałego punktu niemalże każdej wycieczki, a mianowicie wizyty w McDonald’s.

 

A.Stachurska, K.Rybner

 

 

 
Facebook Slide Likebox