Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819063
DzisiajDzisiaj535
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2673
Home Aktualności Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”

Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”

 

" Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki, malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej, a potem - do dzieł pisarzy współczesnych".

/Jan Brzechwa/

 

W dniu 27.03. 2015 roku po „lekkim, malowniczym moście poezji” przeszli uczniowie naszej szkoły. W ubiegły piątek już po raz czwarty odbył się dla uczniów klas 0-III odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”. W szranki o tytuł najlepszego recytatora wierszy Jana Brzechwy stanęło dwadzieścia pięcioro dzieci. Niektórzy uczestnicy konkursu uśmiechnięci, inni niezwykle poważni, ale wszyscy bez wyjątku przejęci swoim zadaniem. Wielu z uczniów, dzięki temu, miało szansę po raz pierwszy sprawdzić swoje siły podczas publicznego występu.


Konkurs otworzyła Dyrektor Grażyna Kapaon życząc wszystkim powodzenia. Prowadzącą była pani Krystyna Ołdak. Komisja konkursowa w składzie: p. Renata Konowrocka - przedstawiciel Rady Rodziców, p. Anna Gołoś - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, oraz Paulina Śliwka - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego przyznało nagrody książkowe oraz wyróżnienia. Podczas obrad jury p. Barbara Janus przybliżyła uczniom postać Jana Brzechwy. Dzieci wzięły udział w konkursie dotyczącym znajomości treści wierszy Jana Brzechwy, oraz nauczyły się piosenki pt. „Na wyspach Bergamutach”. Nagrodą za prawidłową odpowiedź w konkursie wiedzy były jabłka ufundowane przez szkolny sklepik.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

Marysia Dzięcioł (kl. I) „Kwoka”

Anna Zbrzeźniak (kl. I) „Kwoka”

Maja Żak (kl. I) „Tydzień"

II miejsce:

Marysia Białek (kl. IIb) „Samochwała”

Natalia Ołdak (kl. IIb) „Pomidor”

Julia Pękul „Kłamczucha”

III miejsce:

Angelika Kukiełka  (kl. III)  "Katar"

Klaudia Pietrzak (kl. IIa) "Arbuz"

Wyróżnienia

Dominika Banasik (kl. III)„Tydzień”, Justyna Krajewska (kl. IIb) „Bambo”, Karolina Miąsko (kl. II b)„Katar”.

Najlepszego Recytatora wybierała również publiczność. W tej edycji Nagrodę Publiczności zdobyła Marysia Dzięcioł. Pierwszoklasistka recytując wiersz „Kwoka” swoją ekspresją i interpretacją pozostawiła na słuchaczach niezatarte wrażenia. Pozostali uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Konkurs przygotował zespół edukacji wczesnoszkolnej. Nagrody i podziękowania dla jurorów zostały ufundowane przez Radę Rodziców, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz przedmiotowy zespół edukacji wczesnoszkolnej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy członkom jury za pracę nad oceną uczestników oraz Radzie Rodziców i Gminnej Bibliotece Publicznej za ufundowanie nagród.

Do zobaczenia i usłyszenia za rok.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

Krystyna Ołdak, Agnieszka Stachurska, Katarzyna Rybner, Barbara Janus, Mirosława Ufnal


 

 
Facebook Slide Likebox