Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819066
DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2676
Home Aktualności Warsztaty z chemii w projekcie „I Ty możesz zostać olimpijczykiem”

Warsztaty z chemii w projekcie „I Ty możesz zostać olimpijczykiem”

W dniach od 27 września do 2 października 2015 roku czworo uczniów naszej szkoły: Aleksandra Cichocka, Karolina Kukiełka, Kamil Nojszewski i Czarek Piotrowski wraz z opiekunem p. Jolantą Staniszewską wzięło udział w warsztatach z chemii organizowanych w ramach projektu „I Ty możesz zostać olimpijczykiem” współfinansowanym ze środków otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chemiczne i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, do którego zostały zakwalifikowane 24 gimnazja z całego kraju.


 

Na zajęcia składały się wykłady, zajęcia laboratoryjne z chemii organicznej, chemii nieorganicznej, analizy jakościowej i analizy ilościowej, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania oraz uczenia się chemii na poziomie szkoły średniej.

Uczniowie brali udział w bloku ćwiczeń rachunkowych, które wpływają na rozszerzenie spektrum rozwiązywanych zadań, a także uczestniczyli w warsztatach z psychologiem, które umożliwiły zwiększenie kompetencji interpersonalnych, zwłaszcza w zakresie pracy w grupie, asertywności oraz radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.. Wieczorami po kolacji odbywały się gry dydaktyczne oraz spotkanie z laureatami i medalistami olimpiady chemicznej krajowej i międzynarodowej.

W środę wieczorem zorganizowaliśmy sobie wycieczkę po Warszawie.

W trakcie tych pięciu dni wszyscy intensywnie pracowaliśmy, udało się nam nawiązać nowe przyjaźnie i poznać ciekawych ludzi.

Jolanta Staniszewska


 

 
Facebook Slide Likebox