Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
843977
DzisiajDzisiaj41
WczorajWczoraj919
Ten tydzieńTen tydzień3794
Home Aktualności Świętujemy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Świętujemy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartek 5 maja 2016 r. obchodziliśmy rocznicę tego ważnego w historii Polski wydarzenia. Ta uroczystość była odpowiednią chwilą, by uzmysłowić sobie rolę i znaczenie takich słów jak: ojczyzna i patriotyzm.

W apelu uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Młodzi artyści przybliżyli okoliczności uchwalenia pierwszej Konstytucji w Europie i drugiej, tak ważnej ustawy na świecie. Zniesienie wolnej elekcji, zrównanie w prawach szlachty i mieszczan,  to tylko niektóre  postanowienia zawarte w konstytucji uchwalonej przez Sejm Czteroletni 3 maja 1791 r.

 

Z tej okazji uczniowie gimnazjum  przygotowali krótką inscenizację ,wcielając się w rolę m.in.: carycy Katarzyny II, reportera stacji telewizyjnej, pogodynki czy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na sali pojawiły się również  transparenty z hasłami „Wiwat 3 Maja!”, chorągiewki i plakaty przygotowane przez uczniów ze szkoły podstawowej.

Na zakończenie spotkania,  przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum zatańczyli poloneza pod kierunkiem pani Renaty Ołdak. Uroczysty korowód podziwiała publiczność zgromadzona na sali gimnastycznej, która

 
Facebook Slide Likebox