Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819075
DzisiajDzisiaj547
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2685
Home Aktualności Projekt „Kartka z kalendarza”

Projekt „Kartka z kalendarza”

Światowy „Dzień Drzewa” obchodzony jest 10 października. W naszej szkole odbył się on dzień później. „Dzień Drzewa” przygotowali uczniowie klasy III. Chcieliśmy uświadomić sobie i innym ludziom, jak ogromną  rolę  odgrywają drzewa w środowisku, jak wielka jest ich różnorodność  oraz jak ważna jest ich ochrona.

Przygotowania rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Napisaliśmy list o zbiórce makulatury, oglądaliśmy zdjęcia i czytaliśmy informacje o różnych drzewach.  Z pomocą rodziców,  dzieci wykonały zdjęcia  drzew, które rosną w ich otoczeniu.  11 października uczniowie klasy III utworzyli „Wędrujący las”.  Przebrani za różne drzewa odwiedzali kolegów w klasach i prezentowali się. W skład lasu wchodziły między innymi: katalpa, ośnieża, kalina, morwa, szupin japoński.

Wszyscy uczniowie szkoły mieli do wykonania zadania związane z drzewami. Oto kilka przykładów: kl. I wykonała laurki dla drzewa, kl.II a pracę- „Drzewo w różnych porach roku”, kl. II b- planszę „Drzewa na terenie przyszkolnym”, a najmłodsi , czyli zerówka- „Drzewo wszystkich drzew”.   Efekty  pracy dzieci i młodzieży  najlepiej widać na filmie i zdjęciach.

Naszym głównym celem było rozpropagowanie i zebranie jak największej ilości makulatury. Uzyskaliśmy 311 kg, to znaczy,  że uratowaliśmy przed wycięciem 6 drzew.   Zbiórkę makulatury będziemy prowadzić dalej. W najbliższym czasie (jeśli pogoda pozwoli) będą się toczyć jeszcze inne działania związane z obchodami „Dnia Drzewa”. Między innymi posadzimy przy szkole rajskie jabłonie.  Zapraszamy do oglądania wystawy zdjęć oraz plakatów i plansz wykonanych przez poszczególne klasy.  Pomysłodawcą projektu  „Kartka z kalendarza” jest Stowarzyszenie „Rzeczpospolita Norwidowska”. Jak będą wyglądać kolejne „kartki”,  zobaczymy wkrótce.

 

Tekst: Barbara Janus

 
Facebook Slide Likebox