Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820491
DzisiajDzisiaj128
WczorajWczoraj665
Ten tydzieńTen tydzień4101
Home Aktualności "O Królu Kraku, Córce Wandzie, Szewcu Dratewce i Smoku Wawelskim"

"O Królu Kraku, Córce Wandzie, Szewcu Dratewce i Smoku Wawelskim"

W dniu 4 listopada klasa 1 i uczniowie Oddziału Przedszkolnego obejrzeli przedstawienie pt. "O Królu Kraku, Córce Wandzie, Szewcu Dratewce i Smoku Wawelskim". Na sztukę dzieci zaprosił  Teatru Lektur Szkolnych. Tym razem Teatr zagościł w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Była to pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły. Dzięki wyjazdowi mogliśmy przybliżyć uczniom postaci z bajek i legend krakowskich. To, co czytamy na kartach książek dzieci mogły zobaczyć i usłyszeć prosto ze sceny. Zarówno dialogi Wandy, króla Krak, dworzan, rycerzy, Szewca Dratewki i smoka zadziwiały nas prostotą przekazu dostosowanego do poziomu percepcji małych dzieci, a całości dopełniły przepiękne kostiumy. Kolorowe i bogate sceny baśni  wzbudziły w dzieciach różnorodne emocje: podziw, zaciekawienie, radość, entuzjazm, a nawet niewielki strach.

Teatr Lektur Szkolnych zaprasza dzieci na kolejne przedstawienie: "Przyjdź Mikołaju". Czy będzie równie ciekawe?

 

Wychowawcy: Mirosława Ufnal, Krystyna Ołdak

 
Facebook Slide Likebox