Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820500
DzisiajDzisiaj137
WczorajWczoraj665
Ten tydzieńTen tydzień4110
Home Aktualności Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Kolejny event w ramach projektu „Kartka z kalendarza” przygotował samorząd szkolny szkoły podstawowej i gimnazjum z pomocą opiekunów pani Iwony Gajdy i Marioli Orzechowskiej. Były to obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W piątek 19 listopada wychowawcy od klasy „0” do VI i klas gimnazjalnych przeprowadzili lekcje wychowawcze o prawach dzieci według swojego scenariusza. Każda klasa przygotowała plakat na temat wylosowanego prawa. W poniedziałek 21 listopada dzień rozpoczął się od krótkiego apelu, na którym pani Dyrektor przeczytała list od Rzecznika Praw Dziecka. Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film z przedstawienia teatralnego dziecięcego zespołu „Łejery” o Prawach Dziecka. Wszyscy, którzy dziś byli ubrani na niebiesko nie byli pytani i nie pisali kartkówek. W ciągu dnia, na przerwach pisaliśmy List dziecka do rodziców. Chętni, których było bardzo dużo, mogli coś narysować, dopisać, zaadresować kopertę do swoich rodziców i zabrać list do domu.  Przy innym stoisku, po dokończeniu zdania „chciałbym, żeby … „ można było wybrać sobie przypinkę z prawem dziecka, które robili przedstawiciele samorządu gimnazjum. Przypinki zaprojektowali dla nas członkowie Klubu Obywatelskiego „Młody Obywatel” z Lisewa Malborskiego. Bardzo Wam za to dziękujemy.

Na ochronnym parasolu praw dziecka pojawiły się m.in. takie wpisy „chciałbym, żeby rodzice mieli dla mnie więcej czasu”, „żeby wszyscy traktowali mnie tak samo”, „dzieci miały swoich rodziców”, „żeby mama pracowała”, „żeby na świecie był pokój”, „żeby na mnie nie krzyczeli”, „żeby ludzie żyli w dostatku”, „żeby dzieci na świecie mogły się uczyć”, „żeby wszyscy traktowani byli równo”.

Innym zadaniem było układanie wieży praw i rozwiązywanie krzyżówki. Na ścianach pojawiły się piękne plakaty.

W czasie przerw reporterzy naszej szkolnej  telewizji RzN.TV przeprowadzili sondę na temat praw dziecka. Materiał niebawem ukaże się na stronie szkoły. Dziękujemy wszystkim za bardzo duże zainteresowanie i włączenie się do akcji.

Samorząd SP i PG

 
Facebook Slide Likebox