Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819066
DzisiajDzisiaj538
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2676
Home Aktualności Warsztaty w pałacu w Chrzęsnem

Warsztaty w pałacu w Chrzęsnem


16 listopada 2016 roku w godzinach 1200 – 1530 grupa 20 uczniów z naszej szkoły z klasy szóstej i klas gimnazjalnych gościła w Pałacu w Chrzęsnem. Uczniowie wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Powiatem Wołomińskim w ramach projektu w dziedzinie literatury dedykowanego dzieciom, młodzieży i dorosłym.

 

Pierwsze spotkanie pod hasłem „Książki bez granic” - dlaczego pisarze piszą książki i co może, a czego nie może literatura  prowadził Jarosław Górski. Do rozmowy na temat roli literatury i jej twórców w świecie internetu, reklam i facebooka zaprosił współczesnych pisarzy Michała Książka i Jerzego Sosnowskiego. Poprosił też młodzież o wypowiedzi na temat książek, jakie czytają i podzielenie się refleksją na ich temat. Spośród blisko stuosobowej grupy uczestników głos na temat literatury zabrało trzy uczennice, wśród nich dwie z naszej szkoły Eryka Banasik z klasy IIIA i Karolina Kowalik z klasy IIIB.

Potem uczestniczyliśmy w spotkaniu „Literatura w starym kinie” prowadzonym przez Michała Pieńkowskiego pod patronatem Filmoteki Narodowej. Prezentacja dotyczyła zagadnień związanych z historią filmu:

- dźwięk w przedwojennym kinie
- jak wyglądały (i brzmiały!) pierwsze eksperymenty z kinem dźwiękowym

- dlaczego nie wszystkie eksperymenty wytrzymały próbę czasu

- kiedy pojawił się dialog w kinie.

Dziękujemy organizatorom oraz zaangażowanej młodzieży!

Renata Ołdak i Emilia Badurek

 
Facebook Slide Likebox