Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819060
DzisiajDzisiaj532
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2670
Home Aktualności Spotkanie z policjantką

Spotkanie z policjantką

W poniedziałek 23 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z nadkomisarz Wiolettą Zychnowską z Wydziału Prewencji Komendy powiatowej policji w Wołominie. Pani nadkomisarz przeprowadziła pogadanki w trzech grupach wiekowych.

Dzieci z klas 0 – III poznały zasady zachowania bezpieczeństwa na drogach. Policjantka omówiła zasady poruszania się po chodniku i jezdni. Zwróciła też uwagę na to, że samodzielnie rowerem można jeździć po drogach dopiero po uzyskaniu karty rowerowej. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które powinien nosić każdy uczeń.

 

 

 

Uczniom klas IV – VI została przybliżona problematyka agresji i przemocy oraz cyberprzemocy, a także skutków, jakie może nieść niewłaściwe korzystanie z internetu. Uczniowie zostali uświadomieni, że cyberprzemoc jest przestępstwem i należy zgłaszać wszelkie przejawy takiej działalności. Pani nadkomisarz poinformowała uczniów, gdzie mogą szukać wsparcia i pomocy, gdyby zostali ofiarami cyberprzemocy.

Na spotkaniu z uczniami gimnazjum omówiona została tematyka odpowiedzialności karnej, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny. Między innymi omówiony został temat konieczności przestrzegania zasad zachowania w szkole ujętych w regulaminie, ochrony prawnej nauczyciela, a także skutków nierespektowania norm i zasad zachowania.

Mamy nadzieję, że zajęcia przeprowadzone przez panią nadkomisarz przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczniów.

Izabela Gadomska

 
Facebook Slide Likebox