Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1161868
DzisiajDzisiaj1032
WczorajWczoraj1014
Ten tydzieńTen tydzień6768
Home Aktualności Sukces w Dąbrówce

Sukces w Dąbrówce

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie Poetyckim „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury  w Dąbrówce.  Po szkolnych eliminacjach, na przesłuchania 18 i 19 maja pojechało  do Dąbrówki dziewięć osób ze szkoły podstawowej i gimnazjum.  Uczniowie występowali  w dwóch kategoriach recytacji i poezji śpiewanej.

 

Po przesłuchaniach wzięli udział w warsztatach poświęconych mówieniu, interpretacji tekstu prowadzonych przez  aktorów Jerzego Łazewskiego oraz małżeństwa Małgorzaty Buczkowskiej Szlenkier i Ksawerego Szlenkiera. Oraz warsztatach emisji głosu, wymowy, fonetyki, interpretacji piosenki aktorskiej, które prowadzili Barbara Abramowicz, sopranistka związana z Operą Kameralną, wokalistka jazzowa Izabela Zajac -nauczycielki emisji głosu na Wydziale Wokalno- Estradowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Andrzej Ferenc aktor, lektor głosowy i narrator.

23 maja, w 134 rocznicę śmierci Norwida, podczas Finału Konkursu Ania Zbrzeźniak odebrała nagrodę za II miejsce w  grupie klas I-III szkoły podstawowej. Ania recytowała wiersz „Marionetki” .  Natalia Czechowska z klasy II gimnazjum  wierszem „Na zgon poezji” wywalczyła III miejsce.  Uczennice przygotowywały panie Emilia Badurek i Mariola Orzechowska.

Laureatkom serdecznie gratulujemy.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox