Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1161924
DzisiajDzisiaj1088
WczorajWczoraj1014
Ten tydzieńTen tydzień6824
Home Aktualności Dzień Matki 2017

Dzień Matki 2017

Dzień Matki obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Już od  rana w piątek 26 maja na sali gimnastycznej gimnazjaliści  ustawiali krzesła, kroili upieczone przez siebie, nauczycieli i pracowników szkoły ciasta, dekorowali stoły. Przed godziną dziewiątą zaczęli przybywać do szkoły mili goście. Mamy i tatusiowie w drzwiach sali witani byli  kwiatami wykonanymi przez młodzież.

 

Uczniowie klas młodszych niecierpliwie wypatrywali swoich mam, aby już za chwilę wyśpiewać im najpiękniejsze życzenia. Po kolei na scenę wychodziły dzieci z „zerówki”, klasy pierwszej, drugich, trzeciej. Każda grupa inna, kolorowa, z laurkami, sercami, piosenką i wierszem. Czwartoklasiści zatańczyli kujawiaka, a II b dziarsko odtańczyła krakowiaka. Był również akcent klas starszych. Wiersze Cypriana Norwida recytowały uczestniczki i laureatki  XVII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.  Uroczystość prowadzili  Karolina Wrona z klasy VI i Krzysztof Han z klasy z klasy V. Na zakończenie pierwszej części wszystkie dzieci zaśpiewały mamom gromkie „Sto lat”. Następnie  zaprosiliśmy naszych gości na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność.

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox