Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820229
DzisiajDzisiaj531
WczorajWczoraj560
Ten tydzieńTen tydzień3839
Home Aktualności Dzień Norwidowski 2017

Dzień Norwidowski 2017

Cyprian Norwid, wielki poeta polski, syn naszej ziemi pisał:

„Bo piękno na to jest, by zachwycało

Do pracy – praca, by się zmartwychwstało”.

Piękno Jego myśli, słów utrwalonych w poezji, szlachetność i siłę Jego charakteru, bezkompromisowe postawy wobec Prawdy, chcieliśmy pokazać uczniom szkoły, której patronem jest Rzeczpospolita Norwidowska. Tegoroczny Dzień Norwidowski odbył się w 169 rocznicę urodzin i chrztu świętego Poety.

 

Akademię rozpoczęliśmy hymnem szkoły, który przypomina o rodzinnych związkach Norwida ze Strachówką. Scenografię stanowił salonik babci Hilarii Sobieskiej, przygotowany przez panie: Izabelę Gadomską i Mirosławę Ufnal.

Utwory Norwida recytowały i śpiewały laureatki etapów szkolnego i powiatowego konkursów recytatorskich przygotowane przez panie: Barbarę Janus,  Emilię Badurek,  Renatę Ołdak i Iwonę Gajdę.

Karolina Miąsko, Maja Żak, Anna Zbrzeźniak z klasy IV, Maria Białek z kl. V; Dominika Banasik, Julia Pękul z kl. VI, Karolina Wronka z kl. VII, Alicja Żak – kl. II gimnazjum opowiedziały słowami Norwida o miłości do ojczyzny  i tęsknocie za nią, o odpowiedzialności za drugiego człowieka, o potrzebie wolności, o smutku i radości, której doświadcza każdy człowiek, a także o tym, jak cenić wartościowego człowieka.

 

Mamy nadzieję, że przesłanie Norwida zostanie  w nas na zawsze.

Emilia Badurek

 
Facebook Slide Likebox