Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
863816
DzisiajDzisiaj341
WczorajWczoraj974
Ten tydzieńTen tydzień1877
Home Aktualności Lekcja o lesie

Lekcja o lesie

12 października 2017 roku klasa 2 SP odbyła lekcje w nietypowej scenerii: szkolnymi salami był las, a korytarzem leśne dróżki. W tym dniu zajęcia odbyły się w należącej do Nadleśnictwa Łochów leśniczówki w Kamionnie. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania i rozmowy z leśnikami. Swoją opowieść Pan Leśniczy i jego młody podopieczny zaczęli od zapoznania dzieci z ciekawostkami o kuropatwach i ich reintrodukcji, po czym pokazał te coraz rzadziej występujące w środowisku naturalnym ptaki. Gdy kuropatwy przeniosły się z daleka od naszych stanowisk obserwacyjnych udaliśmy się na spacer leśną trasą.

Podczas spaceru po ścieżce dydaktycznej uczniowie rozpoznawali  drzewa w ich naturalnym środowisku, utrwalali poznane nazwy warstw lasu, nazywali rośliny i zwierzęta poszczególnych pięter. Bardzo interesujące, choć trudne jeszcze do zrozumienia, były plansze edukacyjne. Uczniowie słuchali wyjaśnień niezrozumiałych wyrazów i pojęć, zadawali pytania, notowali najważniejsze informacje. W trakcie spaceru dzieci przeprowadziły wywiad z leśnikiem, zadawały przygotowane wcześniej pytania i notowały odpowiedzi. Pytania były ciekawe i pozwoliły uczniom więcej dowiedzieć się o pracy leśników. Na zakończenie spaceru zadaniem dla klasy 2 było poszukiwanie drzewa o najgrubszym pniu oraz kalkowanie kory różnych gatunków drzew. Mierzenie pni drzew nie było łatwym zadaniem i tylko dobra współpraca par kończyła się sukcesem.

Wycieczka do  leśniczówki miała swój finał w altance z grillem, gdzie czekał przygotowany przez leśników poczęstunek. Po tak wyczerpujących zajęciach wszystkim bardzo smakowały przygotowane kiełbaski.  Wyprawa do lasu zakończyła się  leśnymi zabawami ruchowymi i sympatyczną rozmową z Panią kierowcą.

Po powrocie do klasy podsumowaliśmy uzyskane podczas wycieczki informacje i wykonaliśmy gazetkę ścienną o lesie.

 

 

Wychowawca klasy 2 Krystyna Ołdak

 
Facebook Slide Likebox