Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
863818
DzisiajDzisiaj343
WczorajWczoraj974
Ten tydzieńTen tydzień1879
Home Aktualności VII Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”

VII Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”

 

W dniu 19 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole przygotowany przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej VII Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”. Autorem przewodnim konkursu był Jan Brzechwa, choć pojawili się i inni poeci bliscy dzieciom.

Uczniów oceniało jury w składzie: p. Anna Gołoś – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strachówce, oraz p. Dorota Wielgo – przedstawicielka Rady Rodziców i Julia Pękul - przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

Recytatorzy byli oceniani w kategoriach: znajomość tekstu, interpretacja tekstu, ekspresja, wrażenie estetyczne (strój galowy). W konkursie wzięło udział 17 chętnych uczniów z klas I-III i Oddziału Przedszkolnego. Wystąpiło: 3 uczniów z Oddziału Przedszkolnego, 2 uczniów z klasy I, 4 uczniów z klasy II, 6 uczniów z klasy IIIa, oraz 2 uczniów z klasy IIIb. Uczniowie sami dobierali tytuły wierszy do prezentacji, recytację przygotowywali pod kierunkiem wychowawców i rodziców. Największym powodzeniem wśród recytatorów cieszyły się wiersze „Kwoka” oraz „Samochwała” Jana Brzechwy.

Najlepszym recytatorem konkursu został wybrany drugi raz z rzędu Karol Ostrowski z klasy II. Wyrecytował on wiersz Jana Brzechwy pt. „Kwoka” i po raz kolejny zachwycił swoją interpretacją, ekspresją i znajomością tekstu. Drugie miejsce jurorzy przyznali ex equo trzem uczennicom: Zuzi Karyś z klasy 2, która wybrała tekst „Zosia Samosia” i ubiegłoroczny sukces trzeciego miejsca podniosła o „jedno oczko”, Wirginii Kristo i Zosi Orzechowskiej z klasy 3 a. Wiriginia wyrecytowały wiersz „Kwoka”, a Zosia „Samochwałę”. Dziewczynki doskonale znały tekst i przekonały słuchaczy swoimi interpretacjami. Trzecie miejsce komisja przyznała Oli Bieszcz ad, Oliwierowi Banasikowi i Mai Ojdanie z klasy 3 a. Ola wyrecytowała wiersz „Sum”, Oliwier zaprezentował „Stonogę, a Maja „Tydzień”. Wszyscy troje uczniowie znakomicie znali teksty wielowersowych wierszy. Jury doceniło ponadto, przyznając wyróżnienia, recytacje uczniów Oddziału Przedszkolnego: Mai Wójcik za wiersz „Zapałka”, Asi Zbrzeźniak „Sójkę” i Zuzi Brodaczewskiej „Stonogę”.

Odbyło się również głosowanie wśród publiczności na tytuł Mistrza Recytacji. Nagrodę od zgromadzonych osób na sali otrzymała Zuzia Karyś z klasy 2. Docenienie przez publiczność to chyba najprzyjemniejsza z nagród. Laureatom gratulujemy serdecznie osiągniętych wyników, a wszystkim uczestnikom odwagi, pokonywania własnych słabości, opanowywania tremy.

Wszyscy uczestnicy i zwycięzcy otrzymali dyplomy i soki ufundowane przez Sklepik Szkolny. Nagrody książkowe dla laureatów ufundowane zostały przez Radę Rodziców, Szkolny Sklepik oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Wręczała je Dyrektor p. Grażyna Kapaon i p. Anna Gołoś.

Zespół edukacji wczesnoszkolnej p. Agnieszka Stachurska, p. Katarzyna Rybner, p. Mirosława Ufnal i autorka tekstu dziękują za ufundowanie nagród i za pomoc w przygotowaniu konkursu.

 

Krystyna Ołdak

 

 
Facebook Slide Likebox