Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820496
DzisiajDzisiaj133
WczorajWczoraj665
Ten tydzieńTen tydzień4106
Home Aktualności Konferencja upowszechniająca praktykę Analizy Prac Uczniowskich

Konferencja upowszechniająca praktykę Analizy Prac Uczniowskich

28 maja 2018 r. odbyła się w naszej szkole Konferencja upowszechniająca praktykę Analizy Prac Uczniowskich. Było to podsumowanie trzeciego etapu pracy szkoły w programie Szkoła Ucząca Się w „Laboratorium praktyk edukacyjnych” prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Byliśmy organizatorem tej konferencji. Już przed dziewiątą do szkoły zaczęli przybywać goście, nauczyciele z dziesięciu szkół z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Gościliśmy przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Wojcieszkowie, SP nr 20 im. J. Dąbrowskiego w Lublinie, PSP nr 1 im. J Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim, SP nr 143 im. S. Starzyńskiego w Warszawie, SP nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, SP nr 1 im. S. Starzyńskiego w Piastowie, SP nr 2 im. M Kopernika w Zielonce, SP nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie, SP nr 30 im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, SP nr 236 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie. Razem trzydzieści osób. Moderatorką spotkania była trenerka CEO i opiekunka naszej szkoły w programie „Laboratoria” Mirosława Rokicka. CEO reprezentowała także dyrektor programu Szkół Uczących Się Anna Dojer.

Konferencja rozpoczęła się od przygotowania do OK Obserwacji i Analizy Prac Uczniowskich. Następnie nauczyciele w pięciu grupach udali się do klas na obserwację lekcji. Lekcję prowadziły; pani Mariola Orzechowska, Emilia Badurek, Jolanta Staniszewska, Jadwiga Subzda i Barbara Janus.

Nauczyciele zbierali dowody, czy na lekcjach pojawiły się wszystkie wskaźniki dobrego nauczania i uczenia się uczniów np. czy nauczyciel rozpoczyna lekcje od aktywizowania potrzebnych do osiągnięcia celu kompetencji uczniów, albo czy uczniowie dokonują samooceny lub oceny koleżeńskiej do zadania itp. Po przerwie kawowej odbyło się spotkanie z moderatorem i udzielenie szkole informacji zwrotnej na ten temat.

Nieco mniej formalnym momentem konferencji było zwiedzanie szkoły. Naszych gości oprowadzali Amelka, Krzysztof i .. z klasy szóstej. Uczniowie zaprezentowali tańce; przedszkolaki zatańczyły krakowiaka, klasa VII i II gimnazjum walca, a klasa III gimnazjum poloneza. Pokaz bardzo podobał się naszym gościom.

Po obiedzie nauczyciele w grupach analizowali prace uczniów. Dla wielu było to pierwsze doświadczenie tej procedury praktyk edukacyjnych.

Ostatnią częścią spotkania była prezentacja wieloletniej pracy naszej szkoły w programie „Laboratoria praktyk edukacyjnych” przygotowana przez p. Emilię Badurek. Wysłuchaliśmy także wystąpień gości, ich refleksji z pobytu u nas. Ostatnim akcentem konferencji było odczytanie przez panią Annę Dojer Listu gratulacyjnego dla szkoły od dyrektora Centrum Edukacji Obywatelskiej Jacka Strzemiecznego oraz wręczenie przez Mirosławę Rokicką certyfikatu „blachy” Tytułu Lidera Szkół Uczących Się.

Po wystąpieniu, gratulacjach i życzeniach wójta gminy pana Piotra Orzechowskiego dla nauczycieli, całej społeczności szkolnej na sale wjechał okolicznościowy tort.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy mieli swój wkład w organizację dzisiejszej konferencji, dziękuję pracownikom szkoły, uczniom. Szczególne podziękowania składam prowadzącym lekcje i nauczycielom zespołu humanistycznego i matematycznego za konsekwentną i wytrwałą pracę w programie.

Dyr Grażyna Kapaon

 

 

 
Facebook Slide Likebox