Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
863795
DzisiajDzisiaj320
WczorajWczoraj974
Ten tydzieńTen tydzień1856
Home Aktualności Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

W sobotę i niedzielę 3 i 4 listopada 2018 roku grupa 17  chętnych uczniów pod opieka p. Jolanty Staniszewskiej uczestniczyła w warsztatach chemicznych współorganizowanych przez Fundację „Przyszłość w nauce” i Uniwersytet Warszawski - Wydział Chemii.

Warsztaty chemiczne były realizowane w ramach wspólnego niezwykłego projektu – „Uniwersytet Młodego Chemika”. Z tej grupy zostanie wyłoniona grupa ośmiu osób, która będzie rozwijać swoje zainteresowania chemiczne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Najbardziej wytrwała w zdobywaniu wiedzy czwórka będzie miała możliwość realizowania projektów naukowych w laboratorium naukowym pod kierownikiem pracowników Wydziału Chemii.

Warsztaty prowadzone były przez prezesa Fundacji doktora Tomasza Deptułę, wolontariuszy pracujących w fundacji p. Majkę i p. Natalię oraz przedstawiciela Wydziału Chemii p. doktor Agnieszkę Siporską – kierownika Dydaktyki Chemii.

W trakcie trwania zajęć nasza szkoła zmieniła się w laboratorium chemiczne. Uczniowie wykonywali doświadczenia i w formie praktycznej uczyli się chemii. W sobotę rozdzielaliśmy mieszaniny, badaliśmy właściwości alkoholi, wykrywaliśmy związki chemiczne w żywności, wykonywaliśmy hydrolizę soli, ćwiczyliśmy zapis cząsteczkowy i jonowy soli. W niedzielę zajmowaliśmy się analizą roztworów soli – wykrywaliśmy jakie sole znajdują się w roztworze. Dowiedzieliśmy się również o działalności Fundacji oraz p. Tomek i wolontariuszki p. Majka i p. Natalia zachęcały uczniów do współpracy jako wolontariuszki w Fundacji. Pani dr Agnieszka Siporska opowiedziała uczniom o wydziale Chemii , o możliwościach związanych z chemią i dlaczego warto rozwijać swoje zainteresowania chemiczne. Każdy uczestnik warsztatów wyszedł z drobnym upominkiem a cześć już szykuje się na kontynuację w Warszawie, która odbędzie terminie luty - maj 2019 r. na Wydziale Chemii. Życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzyJ.

Jolanta Staniszewska

 
Facebook Slide Likebox