Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819058
DzisiajDzisiaj530
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2668
Home Aktualności 93 Rocznica Odzyskania Niepodległości

93 Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

Uroczystość 93, rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole przebiegała dwuetapowo.

Pierwsza część została przygotowana przez  panią Emilię Badurek z uczniami klasy IV, której pani Emilia jest wychowawcą, oraz Olą Cichocką z klasy V i Ulą Rosa z klasy VI. Przedstawienie rozpoczęło się od przepięknego krakowiaka w wykonaniu przedszkolaków (także przygotowanego pod kierunkiem pani Emili i pani Mirki). Program pomyślany był jako wystąpienia wielkich Polaków z bliższej i dalszej historii Polski. Cyprian Norwid (Patryk Kaczorowski) wprowadzał i „rozmawiał” m.n.  z Mikołajem Kopernikiem, św. królową Jadwigą, Januszem Kusocińskim, Januszem Korczakiem, ks. Popiełuszką i innymi. Całość przeplatana pieśniami i piosenkami przy akompaniamencie gitary, na której grał nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Załęski.

 

 

 

Druga część   odbyła się po długiej przerwie. Była to debata oksfordzka przygotowana przez nauczycieli. Zespoły propozycji i opozycji debatowały nad tezą  „Polacy powinni odejść od tradycyjnego rozumienia patriotyzmu”. Publicznością byli rodzice, nauczyciele, wójt, ksiadz proboszcz, uczniowie klasy V i VI, gimnazjaliści. Zwycięzcami debaty został zespół propozycji, a najlepszym mówcą pan Sebastian Radzio. Była to pierwsza publiczna debata w naszej szkole. Wszystkim bardzo się podobała.

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska zaprosiło uczniów klasy VI i gimnazjum do udziału w turnieju debat oksordzkich. Klasa, której zespół zwycięży, otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł.

 

 

 
Facebook Slide Likebox