Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
905537
DzisiajDzisiaj149
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień149
Home Aktualności Wycieczka do Muzeum Polin i Sejmu

Wycieczka do Muzeum Polin i Sejmu

Nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich wzięli udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska wycieczce do Warszawy. Była to nagroda za udział w turnieju. Pojechali uczniowie z trzech debatujących szkół z Kozłów, Stanisławowa i Strachówki. Zwiedziliśmy niezwykłe, piękne Muzeum Żydów Polskich Polin. Nie było łatwo z uwagą przez dwie godziny słuchać przewodnika, choć bardzo ciekawie opowiadał. Nie sposób było zapamiętać wszystkiego z tysiącletniej historii Żydów na terenie Polski, ale na pewno w każdym została jakaś piękna, poruszająca historia. Kolejnym punktem było zwiedzanie Sejmu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tworzeniu prawa, obowiązkach i zadaniach posłów, jak wybierane są władze sejmu, gdzie, kto siedzi. Kiedy spotka się wspólnie Sejm i Senat i wiele innych. Niektórzy z naszych mówcą przymierzają się już dziś do foteli w ławach poselskich. Oczywiście życzymy im powodzenia i liczymy na to, że udział w projekcie „Ja. Obywatel” odrobinę ich do tego celu zbliżył. Wracaliśmy do domu późnym popołudniem zbratani z koleżeństwem ze Stanisławowa i Kozłów podziwiając piękną, w świątecznej scenerii Warszawę.

 

 

 
Facebook Slide Likebox