Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1197808
DzisiajDzisiaj821
WczorajWczoraj842
Ten tydzieńTen tydzień5111
Home Aktualności Wycieczka do teatru Lalka na spektakl „Krawiec Niteczka”

Wycieczka do teatru Lalka na spektakl „Krawiec Niteczka”

 

 

15 stycznia 2019 roku odbyła się wycieczka autokarowa do Warszawy  klas: ,,O”, I i II. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Krawiec Niteczka” w Teatrze Lalka. Była to wesoła, barwna opowieść o losach dzielnego Krawca Niteczki, który wyrusza z rodzinnego miasteczka Tajdarajda, w pełną przygód wędrówkę, aby zgodnie z przepowiednią cyganki zostać królem. Po wielu perypetiach  Krawiec Niteczka dotarł do Pacanowa. Po śmierci władcy w mieście nieustannie padał deszcz i jego mieszkańcom groził potop. Przybysz uratował miasteczko z opresji zaszywając, jak to krawiec, dziurę w niebie.

 

Spektakl łączył animowane lalki, teatr cieni i tak zwany "żywy plan", czyli po prostu grę aktorską.  Animatorom i lalkom przez cały czas towarzyszył  muzyk, który na oczach widzów grał piękne partie na skrzypcach, a nawet na pile.

Ten rozśpiewany spektakl nie pozwalał najmłodszym widzom na nudę. Przedstawienie było piękne, zafascynowało dzieci. Kolorowe, pełne efektów światła oraz ciekawa, ilustracyjna muzyka na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

Agnieszka Stachurska

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox