Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1197804
DzisiajDzisiaj817
WczorajWczoraj842
Ten tydzieńTen tydzień5107
Home Aktualności Turniej Matematyczny „Matematyka Królową Nauk”

Turniej Matematyczny „Matematyka Królową Nauk”

W dniu 21 marca uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klas 1-3 wyruszyli na wirtualną wycieczkę na  poszukiwanie wiosny  w zadaniach matematycznych.  Nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej przygotowującym Turniej Matematyczny przyświecała myśl, aby uczniowie postrzegali matematykę w praktycznych zadaniach otaczających nas na co dzień.

Zawody wymagające sprawności rachunkowej i logicznego myślenia odbyły się już po raz drugi i tym razem zdecydowanie wypadły lepiej. Uczniowie zostali podzieleni na osiem zespołów międzyklasowych i rywalizowały ze sobą przez dwie godziny. Zadania oceniane w skali 0-3 dotyczyły znajomości zegara, jednostek pojemności i długości, sprawności w dodawaniu i odejmowaniu, biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego poszukiwali zagubionej rzeczy „bez pary”, kolorowali mandale według podanych zasad. Najwięcej trudności zespołom sprawiło precyzyjne odmierzenie sznurka na siatkę do „ogrodzenia grządki warzywnej”. Najsprawniej uczniowie odpowiadali na działania z tabliczki mnożenia w „Kole Fortuny”. Wyzwaniem matematycznym, które sprawiło dzieciom najwięcej radości, było przygotowane przez p. Barbarę Janus zadanie manipulacyjne wymagające sprawności rachunkowej pn. „Ptasie jajeczka w gnieździe”.

Turniejowi Matematycznemu towarzyszyła prezentacja multimedialna, którą przygotowała p. Krystyna Ołdak. Karty pracy „Na wycieczkę” przygotowała p. Agnieszka Stachurska. Najwięcej punktów za rozwiązanie zadań otrzymał zespół, którego liderem była Zuzanna Karyś z klasy 3. Wszyscy członkowie tego zespołu zostali udekorowani pięknymi koronami, przygotowanymi przez p. Mirosławę Ufnal. Wszystkie zespoły uczniowskie otrzymały gromkie brawa, słowa uznania, a gratulacje uczniom złożyła Dyrektor Grażyna Kapaon oraz wychowawcy.

 

Relację opracowała Krystyna Ołdak

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox