Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
820229
DzisiajDzisiaj531
WczorajWczoraj560
Ten tydzieńTen tydzień3839
Home Aktualności Wieczornica

Wieczornica

„Trzeba umieć ludzi pokochać,

jeśli nie ogień, ustami wyrzucać jasność,

życie jak granat wybucha,

wybuchło zgasło.”

Tymi słowami 24 listopada 2011 r. rozpoczęła się Wieczornica przygotowana przez klasę III gimnazjum. Tematem montażu słowno - muzycznego było przemijanie. Przypadające w listopadzie Święto Zmarłych sprawia, że to dobry czas na zadumę i refleksję o odchodzeniu i sprawach ostatecznych.

 

 

 

Młodzież pod moim kierunkiem zaprezentowała piękny i poruszający spektakl. W czasie lekcji przedstawienie obejrzeli uczniowie VI klasy szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjum, po południu o godzinie 16.00 rodzice, zgromadzeni na zebraniu.

 

W wieczornicy uczestniczyli: Anna Ciechanowicz, Piotr Czerwiński, Sebastian Kaczmarek, Andrzej Kapaon, Dominik Konarzewski, Natalia Konopka, Martyna Kozłowska, Patryk Król, Aleksandra Ołdak, Rafał Ołdak, Dominika Piwońska, Mateusz Przytocki, Karina Rudnicka, Dominika Śliwka.

Scenografię przygotowali:Anna Ciok, Piotr Czerwiński, Damian Grochowski, Mateusz Przytocki, Wioletta Szymańska, Dawid Tabor, Marcin Tabor i Jakub Kamiński (II b).

O stronę techniczną, jak zawsze, zadbał Paweł Kałuski pod czujnym okiem i przy pomocy pana Sebastiana Radzio, który jako niezawodny fotoreporter uwiecznił to wydarzenie dla przyszłych pokoleń.

Pan Krzysztof Załęski uświetnił wieczornicę nostalgicznym akompaniamentem na gitarze.

„ Leżą umarli

umarli leżą

Wierni pacierzom...”

W scenerii cmentarza przesyconej tajemniczością uczniowie bardzo pięknie i dojrzale mówili o miłości, odchodzeniu, tęsknocie i śmierci. Słowami wielkich poetów z ogromnym aktorskim kunsztem wzruszyli słuchaczy i mnie także mimo, iż słuchałam ich wcześniej wiele razy na próbach. Zdumieli mnie i zachwycili swoim profesjonalizmem. To co pokazali przerosło moje oczekiwania. Myślę, że nie przesadzę, jeśli powiem, że „rzucili publiczność na kolana”.

Klaso III ! Brawo!

Renata Ołdak

Film:

 

Galeria:

 

 
Facebook Slide Likebox