Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1168459
DzisiajDzisiaj738
WczorajWczoraj1184
Ten tydzieńTen tydzień4701
Home Aktualności Powiatowy Konkurs Poetycki „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi”

Powiatowy Konkurs Poetycki „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi”

 

Jednym z najważniejszych dni naszego szkolnego kalendarza jest Powiatowy Konkurs Poetycki „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi” organizowany przez GCK w Dąbrówce. W dniach 16 i 17 maja podczas XIX edycji tego Konkursu, w kategoriach: poezja śpiewana i recytacja zaprezentowały się uczennice naszej szkoły. Oceniało je jury, w skład którego wchodzili pracownicy naukowi oraz artyści, m.in. dr Tomasz Korpysz, dr Magdalena Woźniewska-Działak, Jerzy Łazewski i Andrzej Ferenc.

 

 

Z Konkursu co roku wracamy z nagrodami, ten także przyniósł nam zwycięstwo. W kategorii recytacja I miejsce zdobyła uczennica klasy piątej Maria Białek, przygotowana przez p. Emilię Badurek. Zdobyła wysokie noty wykonując wiersz Norwida „Małe dzieci”. Sukcesem zakończyły też zmagania w kategorii poezja śpiewana: Nikola Orzechowska, Wiktoria Sadowska za wykonanie wiersza „Marionetki”, do którego same wymyśliły melodię i aranżację, a także Alicja Żak, prezentując „Pieśń od ziemi naszej”. Podczas Finału Konkursu, 23 maja, w 136. rocznicę śmierci Norwida odebrały nagrody z rąk pana Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego.

Warto zajrzeć na stronę internetową GCK w Dąbrówce, by poczuć nieco atmosferę tego wydarzenia.


 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox